III liga nie dla KPS II. Bolesna porażka w Ostrołęce

KPS II Siedlce przegrał 2:3 z SPS Volley Ostrołęka w trzecim półfinale fazy play-off.

Po dwóch zaciętych meczach było 1:1. Do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebne było trzecie spotkanie. Areną starcia o III ligę była Ostrołęka, ponieważ Volley był wyżej niż KPS II w tabeli po rundzie zasadniczej.

Pierwsze dwa sety były wyrównane, jednak oba padły łupem ostrołęczan. W drugiej partii KPS II prowadził 10:6, jednak roztrwonił przewagę. Volley doprowadził do remisu po 21 i w końcówce wykazał więcej wyrachowania. Od trzeciego seta dla drużyny Pawła Bielińskiego zaczęła się gra o być albo nie być.

W trzeciej odsłonie spotkania KPS II wypracował kilkupunktową przewagę, ale znowu nie zdołał jej upilnować. W nerwowej końcówce Volley przez chwilę miał III ligę na wyciągnięcie ręki, ale to siedlczanie wygrali do 23. Czwarta partia była popisem rezerw KPS. Na półmetku seta team Bielińskiego prowadził 13:5. Takiej przewagi nie dało się zmarnować. Goście wygrali do 16 i doprowadzili do tie-breaka. Po raz trzeci z rzędu w rywalizacji siedlecko-ostrołęckiej do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był piąty set.

Przy zmianie stron KPS II prowadził 8:7. W kluczowym momencie w drużynie Volleya zafunkcjonował blok. Siedlczanie przegrywali 8:10, a trener Bieliński wykorzystał czas. Przerwa nie pomogła, bowiem ostrołęczanie zdobyli punkt po zagrywce. Wypracowany handicap w najkrótszym z setów pomógł w odniesieniu wygranej do 12 i 3:2 w całym meczu. W przyszłym sezonie III-ligowcy będą gościć w Ostrołęce, a nie Siedlcach.

PLANY KPS II

Drużyna Bielińskiego oficjalnie zakończyła sezon.

08.05.21, 18:00 – Ostrołęka

III mecz półfinałowy fazy play-off: SPS Volley Ostrołęka – KPS II Siedlce 3:2 (26:24, 28:26, 23:25, 16:25, 15:12)

KPS II: 9. Piotr Truszkowski, 17. Michał Nasiłowski, 19. Mateusz Ogrodniczuk, 30. Krzysztof Kalisz, 46. Krzysztof Kuźniak, 77. Łukasz Jastrzębski i 88. Kamil Zbucki (libero) oraz 21. Michał Rytel, 27. Rafał Protasiuk

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 2-1

Awans: SPS Volley