Stracone trzy punkty w końcówce. Seria remisów Pogoni trwa

W meczu 32 kolejki eWinner II ligi Pogoń Siedlce zremisowała na wyjeździe ze Skrą Częstochowa 2:2. To czwarty z rzędu podział punktów siedleckiej drużyny.

Pogoń w trzech ostatnich kolejkach zremisowała, więc do Częstochowy pojechała w poszukiwaniu upragnionego komplet oczek. Z takim samym zamiarem do meczu przystąpili rywale siedlczan, którzy na zwycięstwo czekali od sześciu spotkań.

W pierwszym kwadransie aktywniejsza była Skra. Drużyna dowodzona przez Marka Gołębiewskiego nie stwarzała klarownych sytuacji, ale grała z pomysłem i werwą. Pogoniści wyczekali rywali i wyprowadzili zabójczy cios. W 25 minucie Krzysztof Danielewicz przymierzył z rzutu wolnego i dał siedlczanom prowadzenie. Po pół godzinie mogło być 2:0 dla Pogoni, ale Mateusz Kos poradził sobie z próbą Marcina Kozłowskiego. Kilka chwil później błąd popełnił Bartosz Klebaniuk, który z zimną krwią wykorzystał Kamil Wojtyra i po trafieniu snajpera Skry zrobiło się 1:1. Wynik remisowy utrzymał się do przerwy.

Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, lepiej rozpoczęli zawodnicy Skry, ale strzał Krzysztof Napora z 47 minuty okazał się niecelny. Na odpowiedź Pogoni przyszło poczekać dłuższą chwilę, ale okazała się ona zabójcza. W 55 minucie Maciej Górski stanął oko w oko z Kosem i nie pomylił, dając ponownie prowadzenie biało-niebieskim. Częstochowianie chcieli jak najszybciej wyrównać. Niezłe okazje miał rezerwowy Titas Milašius, ale Litwin dwukrotnie się pomylił. Skra do końca walczyła o wyrównanie i w ostatniej akcji dopięła swego, gdy na 2:2 trafił Wojtyra.