Intensywny weekend lekkoatletów z naszego miasta

W trzeci weekend maja lekkoatleci WLKS Siedlce-Nowe Iganie, MKS Pogoń Siedlce oraz SKS Feniks Siedlce rywalizowali na zawodach w Warszawie.

Przez dwa dni (15-16 maja) trwała walko o medale mistrzostw Warszawy i Mazowsza w wielobojach. W dziesięcioboju w kat. U-20 rywalizował Adam Donacki. Zawodnik SKS Feniks Siedlce z pewnością może zaliczyć mistrzostwa do udanych, bowiem wywalczył w nich brązowy medal!

1500 m – 5 miejsce (5.05,01)

Donacki łącznie zdobył 5873 pkt. Jest to nowy rekord życiowy tego zawodnika, poprawiony o 141 punktów.

15 maja w stolicy naszego kraju odbył się 7 Memoriał Zygmunta Szelesta. Jan Parol (WLKS) wywalczył brązowy medal w konkursie pchnięcia kulą (7.26) uzyskując wynik 18.81 m, natomiast w biegu na 800 m kobiet Wiktoria Wróbel (WLKS) została sklasyfikowana na drugim miejscu (2.10,01).

16 maja w Warszawie odbyły się ogólnopolskie zawody w chodzie sportowym. Oto miejsca reprezentantów WLKS na poszczególnych dystansach.