czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Niespodziewane potknięcie w Krakowie

W meczu 15 kolejki Ekstraligi siedleccy rugbiści niespodziewanie przegrali w Krakowie.

Pogoniści przystąpili do meczu podbudowani pewnym zwycięstwem w Jarocinie. Wszyscy w siedleckim teamie zdawali sobie jednak sprawę, że Juvenia zawiesi wyżej poprzeczkę niż beniaminek z Wielkopolski.

Pierwsze 20 minut spotkania upłynęło pod znakiem optycznej przewagi Pogonistów. Po przyłożeniu Macieja Panasiuka wydawało się, że kolejne są kwestią czasu. Juvenia miała jednak inne plany – wykorzystała trzy rzuty karne i objęła prowadzenie 9:5. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do Przemysława Rajewskiego, który znalazł lukę w krakowskiej defensywie. Do przerwy było 12:9 dla Pogoni.

Na początku drugiej połowy przyłożył Davit Chaduneli. Po podwyższeniu Romeo Nkoane zrobiło się 19:9 dla siedlczan. W tym momencie Pogoniści potrzebowali jednego przyłożenia do punktu bonusowego. Zamiast walczyć o zwycięstwo trzeba było jednak bronić się przed atakami rozpędzających się gospodarzy. Przyłożenia Rafała Lewickiego i Marcina Morusa sprawiły, że Juvenia odwróciła losy meczu i zanotowała czwarte zwycięstwo w sezonie.

29 maja o 13:00 Pogoń podejmie Skrę Warszawa.

22.05.21, 16:00 – Kraków

Ekstraliga: Juvenia Kraków – MKS Pogoń Awenta Siedlce 21:19 (9:12)

Punkty: Rafał Lewicki 16 (P, 3K, pd), Marcin Morus 5 (P) – Davit Chaduneli 5 (P), Maciej Panasiuk 5 (P), Przemysław Rajewski 5 (P), Romeo Nkoane (2 pd)

Pogoń: 1. Davit Chaduneli, 2. Adrian Chróściel (70, 16. Piotr Skałecki), 3. Isitolo Tuumotooa (41, 26. Paweł Krzewniak), 5. Marek Mirosz, 8. Dawid Rajewski (52, 19. Bartłomiej Bareja), 6. Norbert Kargol, 7. Krystian Olejek, 30. Maciej Panasiuk, 9. Adam Dudek (33, 24. Filip Skup), 10. Romeo Nkoane (68, 25. Krzysztof Dmowski), 11. Tomasz Biernacki, 12. Patelesio Sili (75, 28. Arkadiusz Radzikowski), 23. Krystian Adamiak, 14. Łukasz Korneć, 15. Przemysław Rajewski

Żółta kartka: Romeo Nkoane

Sędzia: Dominik Jastrzębski (Gdynia)