100 meczów na 100-lecie #46 Polonez Mordy – Czarni Węgrów (multimedia)

Polonez Mordy okazał się lepszy od Liverpoolu w pamiętnym finale Ligi Mistrzów – ze stanu 0:3 doprowadził do zwycięstwa 4:3.

Początek meczu był koszmarny dla gospodarzy. W ciągu 10 minut Polonez sprezentował dwie bramki rywalom – najpierw swojaka zaliczył Miłosz Lubelski, a następnie Rafał Komosa trafił bezpośrednio z rzutu wolnego. W 17 minucie podopieczni Pawła Stępnia mieli okazję na zdobycie bramki kontaktowej, ale Patryk Ciulak minimalnie przestrzelił. Kilka chwil później Czarni trafili na 3:0. Strzał życia wyszedł Tomaszowi Żurawińskiemu, który pokonał Mateusza Jarkowskiego z około 40 metrów. W tym momencie wydawało się, że jest już po meczu.

Polonez miał jednak inne plany. Po pół godzinie gry Damian Karpiniuk idealnie dograł do Patryka Klewka, który pewnym trafieniem dał sygnał do odrabiania strat. W 38 minucie Karol Karpiniuk wyłożył piłkę Ciulakowi, a ten przymierzył przy dalszym słupku. Węgrowianie zostali zepchnięci do defensywy. W końcówce mogło być 3:3, ale Adrian Supleński zastopował uderzenie Miłosza Lubelskiego z dystansu.

Na początku drugiej połowy Jarkowski wygrał pojedynek jeden na jednego z Patrykiem Kąkolem. W 53 minucie Hubert Lubelski doprowadził do wyrównania. Asystował Ciulak. Przy stanie 3:3 mecz się zaostrzył. W dosyć krótkim odstępie czasu Paweł Żurawiński obejrzał dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną. Polonez wykorzystał grę w przewadze. Ciulak wywalczył jedenastkę, a Stępień ją wykorzystał.

W końcówce było sporo nerwów. Czarni szukali wyrównującej bramki, jednak defensywa Poloneza grała ofiarnie i skutecznie. Ostatecznie beniaminek z Mordów po arcyciekawym meczu wygrał 4:3. To pierwsze zwycięstwo Poloneza od miesiąca i dopiero drugie w tym roku.

29 maja o 17:30 Czarni podejmą Miedzankę Miedzna, zaś dzień później o 11:00 Polonez zagra w Mińsku Mazowieckim z rezerwami Mazovii.

25.05.21, 18:00 – Mordy

Keeza liga okręgowa: Polonez Mordy – Czarni Węgrów 4:3 (2:3)

Bramki: Patryk Klewek 30, Patryk Ciulak 38, Hubert Lubelski 53, Paweł Stępień 69 k – Miłosz Lubelski 3 sam, Rafał Komosa 9, Tomasz Żurawiński 27

Polonez: 11. Mateusz Jarkowski – 16. Damian Karpiniuk, 23. Paweł Stępień (88, 19. Radosław Piotrowski), 5. Ariel Mysłowski, 14. Krystian Pazdyka – 20. Hubert Lubelski,  21. Kamil Księżopolski (70, 13. Kacper Brewczyński), 11. Miłosz Lubelski, 7. Paweł Klewek (90+4, 2. Jacek Ziółecki), 26. Patryk Ciulak (90+2, 3. Paweł Nawrocki) – 8. Karol Karpiniuk (75, 12. Marcin Izdebski)

Czarni: 99. Adrian Supleński – 2. Tomasz Żurawiński (63, 19. Dawid Sałasiński), 3. Paweł Żurawiński, 8. Łukasz Supleński, 7. Radosław Replin – 21. Patryk Kąkol, 16. Leszek Płocharczyk (54, 5. Michał Sakowski), 18. Przemysław Ryczkowski, 11. Patryk Niemyjski, 13. Kamil Walas – 9. Rafał Komosa (72, 6. Filip Siwczyk)

Żółte kartki: Kamil Księżopolski 31, Karol Karpiniuk 49, Miłosz Lubelski 61, Hubert Lubelski 86 – Kamil Walas 23, Paweł Żurawiński 58, 67, Łukasz Supleński 81, Filip Siwczyk 82

Czerwona kartka: Paweł Żurawiński 67 (Czarni, za drugą żółtą)

Sędzia: Tomasz Jastrzębski (Siedlce)