Pogoń minimalnie słabsza od Skry (fotogaleria)

Derby Mazowsza dla Skry Warszawa. Pogoniści mogli wygrać w ostatniej akcji meczu, ale zabrakło im wyrachowania.

Pogoniści przystąpili do derbów podrażnieni porażką w poprzedniej kolejce w Krakowie. Podopieczni Andrzeja Kozaka – pomimo osłabień kadrowych – liczyli na dobry występ przeciwko Skrze, z którą mieli rachunki do wyrównania. A wszystko działo się pod czujnym okiem kamer TVP Sport.

Pierwsza połowa była zacięta, a przez to niezwykle interesująca. Wymiana ciosów zaczęła się w 5 minucie od przyłożenia Bercho Bothy. Na odpowiedź siedlczan nie trzeba było długo czekać. Krystian Adamiak obsłużył Przemysława Rajewskiego, który w swoim stylu wpadł na pole punktowe gości ze stolicy. Później doszło do wymiany uprzejmości z rzutów karnych i zrobiło się 10:10. W 22 minucie Halaifonua Siokiwaha wykorzystał swoją siłę i przyłożył po raz drugi. Znany z gry w Siedlcach Daniel Gdula podwyższył, a kilka chwil później trafił po raz kolejny z karnego. Skra objęła prowadzenie 20:13, ale ostatnio słowo należało do siedlczan. Patelesio Sili znakomitym podaniem dostrzegł Adama Dudka, ten odegrał do Krystiana Olejka, który przyłożył piłkę na polu punktowym warszawskiej drużyny. Po podwyższeniu Romeo Nkoane było 20:20 do przerwy.

Druga połowa nie była aż tak obfita w akcje punktowe. W 56 minucie dobrze grający rezerwowy Martin Mangongo (później wybrany na MVP w drużynie Skry) zapisał przyłożenie przy swoim nazwisku. W tym momencie team ze stolicy prowadził 28:20. Pogoniści nie odpuścili i mogli odwrócić losy meczu na swoją korzyść. Po okresie naporu gospodarzy zostali oni wynagrodzeni karnym przyłożeniem. Skra miała tylko oczko przewagi, ale po chwili karnego na punkty zamienił Gdula. W końcówce Pogoniści jeszcze raz przycisnęli, byli o włos od przyłożenia, ale w decydującym momencie zabrakło spokoju. Skra wygrała 31:27.

13 czerwca o 16:00 Pogoń zagra w Gdańsku z Lechią.

29.05.21, 13:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Ekstraliga: MKS Pogoń Awenta Siedlce – Skra Warszawa 27:31 (20:20)

Punkty: Romeo Nkoane 10 (2 K, 2 pd), karne przyłożenie 7, Krystian Olejek 5 (P), Przemysław Rajewski 5 (P) – Daniel Gdula 16 (4 K, 2 pd), Bercho Botha 5 (P), Martin Mangongo 5 (P), Halaifonua Siokiwaha 5 (P)

Pogoń: 1. Davit Chaduneli, 2. Adrian Chróściel, 3. Isitolo Tuumotooa, 17. Dawid Rajewski, 5. Marek Mirosz, 6. Norbert Kargol, 7. Krystian Olejek, 4. Maciej Panasiuk, 22. Dawid Lorentowicz, 10. Romeo Nkoane (50, 14. Łukasz Korneć), 23. Adam Dudek (42, 27. Grzegorz Szczepański), 12. Patelesio Sili, 13. Krystian Adamiak, 11. Tomasz Biernacki, 15. Przemysław Rajewski

Skra: 1. Daniel Kosiorek, 2. Marcin Maciejewski (60, 16. Jakub Słowik), 3. Kamil Wiecaszek (60, 17. Tomasz Gołąb), 4. Michał Kępa (77, 23. Kacper Banasiak), 5. Bercho Botha, 6. Maciej Kacprzak, 7. Mateusz Gołuchowski, 8. Jan Cal (77, 18. Maciej Matusewicz), 9. Jędrzej Nowicki (79, 20. Karol Król), 10. Daniel Gdula, 11. Miłosz Kasiński, 12. Halaifonua Siokiwaha, 13. Kamil Matysiak, 14. Violeti Kolo (11, 22. Martin Mangongo), 15. Fihaki Palu

Żółta kartka: Halaifonua Siokiwaha 79

Sędzia: Łukasz Jasiński (Pomorski Okręgowy Związek Rugby)