Pogoń strzelała, Wigry wygrały. Siedlczanie bez punktów w Suwałkach

W meczu 36 kolejki eWinner II ligi Pogoń Siedlce przegrała na wyjeździe z Wigrami Suwałki 2:3.

W poprzedniej kolejce Pogoń bezbramkowo zremisowała z KKS Kalisz. W sobotnie popołudnie natomiast siedlczanie mierzyli się z będącymi w czołówce tabeli Wigrami Suwałki.

Mecz rozpoczął się po myśli Wigier. Już w 3 minucie Cezary Sauczek dograł do Michała Żebrakowskiego, ten trafił w słupek, ale następnie futbolówka odbiła się od Ivana Očenáša i wylądowała w siatce. W kolejnych fragmentach inicjatywę miała Pogoń, a gospodarze nastawiali się na kontry. Siedlczanie nie potrafili wykreować sobie groźnej okazji. W 37 minucie Żebrakowski zagrał w szesnastce, a tym razem trafienie samobójcze zanotował Julien Tadrowski. 120 sekund później gola kontaktowego zanotował Maciej Górski, jednak do przerwy po dwóch samobójach siedlczan na prowadzeniu były Wigry.

W drugiej połowie obie drużyny szukały swoich szans. Po stronie Wigier po ładnej zespołowej akcji doskonałą szansę zmarnował Żebrakowski. Podopieczni Dawida Szulczka dopięli jednak swego w 67 minucie. Po centrze Pawła Gieracha skutecznie główkował Kamil Adamek i gospodarze mieli znów dwie bramki przewagi. Siedlczanie nie składali jednak broni. 12 minut później po strzale Górskiego skuteczną dobitką popisał się Miłosz Przybecki, dzięki czemu siedlczanie znów złapali kontakt. Goście do końca walczyli o remis. Najlepszą okazję ku temu zmarnował Franciszek Wróblewski i ostatecznie to Wigry wygrały 3:2

W następnej kolejce Pogonistów czeka ostatni domowy mecz w tym sezonie. Rywalem biało-niebieskich będzie Motor Lublin.

29.05.21, 16:00 – Suwałki

eWinner II liga: Wigry Suwałki – Pogoń Siedlce 3:2 (2:1)

Bramki: Ivan Očenáš 3 sam, Julien Tadrowski 37 sam, Kamil Adamek 67 – Maciej Górski 39, Miłosz Przybecki 69

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 16. Wiktor Preuss (46, 98. Maciej Kołoczek), 27. Julien Tadrowski, 18. Ivan Očenáš (90+1, 15. Piotr Pierzchała), 2. Krystian Miś (63, 14. Bartłomiej Olszewski) – 19. Miłosz Przybecki, 4. Oskar Sewerzyński (46, 17. Bartosz Rymek), 55. Oskar Repka, 7. Krzysztof Danielewicz, 11. Ishmael Baidoo (46, 23. Franciszek Wróblewski) – 22. Maciej Górski

Wigry: 30. Hieronim Zoch – 77. Paweł Gierach, 34. Adrian Piekarski, 4. Martin Dobrotka, 23. Daniel Liszka – 18. Christian Suski (46, 26. Michał Orzechowski), 6. Grzegorz Aftyka (86, 27. Robert Bartczak), 94. Patryk Czułowski (80, 93. Łukasz Bogusławski), 28. Kamil Adamek, 10. Cezary Sauczek (86, 20. Filip Kozłowski) – 97. Michał Żebrakowski (70, 24. Jakub Kunicki)

Żółte kartki: Daniel Liszka 90+6 – Wiktor Preuss 24

Sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk)