100 meczów na 100-lecie #48 Kolektyw Oleśnica – Zryw Sobolew (fotogaleria)

Kolektyw stracił bramkę w początkowych i końcowych minutach, ale zainkasował pełną pulę po meczu ze Zrywem Sobolew.

W 7 minucie Jakub Szwed wykorzystał sytuację sam na sam z Wojciechem Jajszczakiem. Kolektyw zebrał się w sobie i błyskawicznie odpowiedział. Do wyrównania doprowadził człowiek-instytucja w klubie z Gminy Wodynie, czyli Kamil Stanisławowski. W 23 minucie Marcin Bulik był o włos od trafienia samobójczego po oskrzydlającej akcji Szweda. Chwilę później Jajszczak odbił soczysty strzał Michała Wiśniocha zza pola karnego. Kolejny fragment był niezwykle udany dla gospodarzy. Najpierw Stanisławowski wykorzystał jedenastką podyktowaną za faul Kornela Kowalczyka na Adrianie Czajce, a następnie faulowany trafił z kilku metrów po zgraniu Pawła Rucikowskiego. W ostatniej akcji pierwszej połowy Marek Górski celnie główkował po centrze Wiśniocha. Kolektyw schodził na przerwę z przewagą dwóch trafień.

W 49 minucie Czajka wykorzystał sam na sam i na tablicy pojawił się wynik 4:2. Podłamany Zryw długo nie był w stanie wrócić do gry. Dopiero w końcówce dał o sobie znać Górski. W 85 minucie umieścił piłkę w siatce po sprytnie rozegranym rzucie wolnym, jednak boczny sędzia dopatrzył się spalonego. W piątej minucie doliczonego czasu gry Górski skompletował dublet, lecz na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu. Kolektyw wygrał 4:3.

5 czerwca o 11:00 Zryw zagra w Uninie ze Zrywem. Dzień później o 18:00 Kolektyw podejmie Watrę Mrozy.

02.06.21, 18:00 – Oleśnica

Keeza liga okręgowa: Kolektyw Oleśnica – Zryw Sobolew 4:3 (3:2)

Bramki: Kamil Stanisławowski 8, 27 k, Adrian Czajka 29, 49 – Jakub Szwed 7, Marek Górski 45, 90+5

Kolektyw: 1. Wojciech Jajszczak – 23. Jakub Mielcarz, 4. Marcin Bulik, 8. Paweł Rucikowski, 20.Piotr Adamiak (16, 15. Bartosz Wysocki) – 6. Dominik Szostek (63, 21. Mariusz Rogala), 10. Kamil Stanisławowski, 5. Kamil Komar (52, 18. Michał Lewandowski), 3. Adrian Czajka, 9. Adrian Dzięcioł – 22. Paweł Rogala (54, 16. Mariusz Paudyna)

Zryw: 1. Emil Mirowski – 16. Mateusz Ostrowski, 17. Patryk Białecki, 8. Jakub Białecki, 6. Kornel Kowalczyk (54, 18. Jakub Figielski) – 7. Jakub Szwed (54, 14. Przemysław Komar), 31. Mateusz Michalec (62, 9. Patryk Ragus), 15. Damian Kulik (80, 19. Piotr Pawlik), 11. Michał Wiśnioch, 20. Paweł Król – 10. Marek Górski

Sędzia: Łukasz Wojtczyk (Siedlce)