100 meczów na 100-lecie #49: Olimpia Latowicz – Tajfun Jartypory

100 meczów na 100-lecie 49 Olimpia Latowicz - Tajfun Jartypory

W spotkaniu siedleckiej Keeza klasy A Olimpia Latowicz uległa na własnym boisku Tajfunowi Jartypory 2:5.

Spotkanie Olimpii z Tajfunem mogło przynieść kolejne rozstrzygnięcie co do awansu z Keeza klasy A. Gdyby Olimpia nie przegrała, już po tej kolejce z awansu cieszyłby się Sęp Żelechów. Dzięki 3 punktom za walkower z Grodziskiem Krzymosze, po 22 rozegranych kolejkach awansu jest pewna Kosovia Kosów Lacki.

Lepiej w meczu prezentowali się faworyzowani goście. Mimo kilku sytuacji strzeleckich ze strony Tajfuna, dopiero w 27 minucie udało się objąć prowadzenie. Damian Żelazowski dograł do Mateusza Laskowskiego, a ten zmieścił piłkę przy bliższym słupku, obok interweniującego Jakuba Przasnka. Do przerwy, mimo kilku okazji z obu stron, więcej bramek nie padło. Więcej działo się po zmianie stron. W 53 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Laskowski, który po dwójkowej akcji z Jarosławem Pełką umieścił piłkę w siatce z bliskiej odległości. Minutę później jeden z gości uderzył na bramkę Olimpii i trafił w poprzeczkę. Z dobitką pospieszył Kamil Pędzich podwyższając na 3:0. Za moment odpowiedzieli gospodarze. Wiktor Sabak otrzymał piłkę po wyrzucie z autu, przyjął futbolówkę i huknął nie do obrony. Gdy wydawało się, że Olimpia powalczy o korzystniejszy rezultat, w 69 minucie Przasnek sfaulował w szesnastce Laskowskiego i sędzia wskazał na wapno. Z jedenastki pewnie uderzył sam poszkodowany kompletując hattricka. W 83 minucie rzut karny dla Olimpii za faul na Sabaku wykorzystał Karol Reda zmniejszając przewagę Tajfuna do dwóch bramek. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, którzy ustalili wynik spotkania na 5:2 po trafieniu Kamila Pędzicha w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

PLANY OLIMPII I TAJFUNA

W następnej kolejce Olimpia podejmie na własnym boisku Wicher Sadowne (6 czerwca, 11:00), zaś Tajfun również u siebie zagra z Iskrą Kotuń (6 czerwca, 17:30).

02.06.21, 18:35 – Rozstanki

Keeza klasa A: Olimpia Latowicz – Tajfun Jartypory 2:5 (0:1)

Bramki: Wiktor Sabak 55, Karol Reda 83 (k) – Mateusz Laskowski 27, 53, 69 (k), Kamil Pędzich 54, 89

Olimpia: 1. Jakub Przasnek – 13. Mateusz Myka, 4. Karol Reda, 16. Rafał Kowalski, 15. Sebastian Jajszczak (78, 7. Michał Chmielewski) – 21. Michał Radzio, 22. Piotr Zawadka (66, 11. Mateusz Szeląg), 6. Sebastian Dziugieł, 2. Wiktor Sabak, 19. Marcin Świątek – 9. Rafał Pałdyna (75, 18. Filip Mikos)

Tajfun: 1. Patryk Zawadzki – 15. Dominik Wronka (46, 3. Kamil Pędzich), 20. Paweł Gromek, 22. Marek Mazurek, 4. Tomasz Pędzich (46, 26. Bartłomiej Mazurek) – 18. Jarosław Pełka, 14. Jakub Pazio, 17. Daniel Pazio, 11. Rafał Wieliczko (67, 24. Mikołaj Tkaczyk), 10. Damian Żelazowski (59, 25. Dawid Simonian) – 23. Mateusz Laskowski

Żółta kartka: Rafał Kowalski 53

Czerwona kartka: Sebastian Jajszczak 79 (Olimpia, na ławce, za krytykę orzeczeń sędziego)

Sędzia: Mateusz Jackiewicz (Siedlce)