Stracone prowadzenie i nieudane pożegnanie Pogoni z kibicami (fotogaleria)

W przedostatniej kolejce eWinner II ligi Pogoń Siedlce, mimo prowadzenia 3:0, zremisowała z Motorem Lublin 3:3.

Pogoń w niedzielne popołudnie rozgrywała ostatnie w tym sezonie spotkanie przed własną publicznością, a rywalem siedlczan był beniaminek z Lublina.

Mecz lepiej zaczęła Pogoń. 10 minucie płaskie dośrodkowanie Miłosza Przybeckiego minęło kilku piłkarzy w polu karnym, piłka ostatecznie trafiła do Marcina Kozłowskiego, który pewnym strzałem pokonał Seweryna Kiełpina. Kilka chwil później powinno być 2:0, ale golkiper Motoru jakimś cudem odbił uderzenie Oskara Repki z głowy. W kolejnych fragmentach nieco bardziej aktywni w ofensywie byli przyjezdni, jednak nie przyniosło do efektu i do przerwy było 1:0.

Więcej zaczęło dziać się w drugiej odsłonie. Już w 47 minucie idealną centrę Ishmaela Baidoo z rzutu rożnego na bramkę strzałem z głowy zamienił Krzysztof Danielewicz. Z kolei 7 minut później Motor popełnił fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy. Futbolówkę przejął Danielewicz, wyłożył ją Oskarowi Sewerzyńskiemu, a ten ze spokojem podwyższył na 3:0. Wydawało się, że sytuacja siedlczan jest komfortowa. Lublinianie nie złożyli jednak broni. Już w 57 minucie gola dla Motoru z rzutu karnego strzelił Tomasz Swędrowski, po tym jak ręką w polu karnym ręką zagrał Maciej Kołoczek. Niedługo potem goście mieli kolejną jedenastkę. Tym razem sfaulował Bartłomiej Olszewski, a Swędrowski i tym razem był bezbłędny. Motor odrabianie strat zakończył na kwadrans przed końcem, gdy do siatki trafił Krzysztof Ropski. Ostatecznie w Siedlcach padł remis 3:3.

W barwach Pogoni zagrali byli piłkarze Motoru Julien Tadrowski oraz Marcin Burkhardt, natomiast w ekipie z Lublina wystąpił eks-siedlczanin Piotr Ceglarz.

W następny weekend Pogoń zakończy sezon. W ostatniej kolejce siedlczan czeka wyjazdowy mecz z Bytovią Bytów.

06.06.21, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce – Motor Lublin 3:3 (1:0)

Bramki: Marcin Kozłowski 10, Krzysztof Danielewicz 47, Oskar Sewerzyński 54 – Tomasz Swędrowski 57 k, 65 k, Krzysztof Ropski 75

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 98. Maciej Kołoczek, 27. Julien Tadrowski (46, 31. Bartosz Brodziński), 55. Oskar Repka, 2. Krystian Miś (63, 14. Bartłomiej Olszewski) – 19. Miłosz Przybecki, 4. Oskar Sewerzyński (80, 99. Marcin Burkhardt), 7. Krzysztof Danielewicz, 10. Marcin Kozłowski (80, 21. Dominik Leszczuk), 11. Ishmael Baidoo – 22. Maciej Górski

Motor: 87. Seweryn Kiełpin – 26. Michał Król, 51. Rafał Grodzicki, 91. Ariel Wawszczyk, 11. Paweł Moskwik – 17. Filip Wójcik, 6. Tomasz Swędrowski, 21. Kamil Kumoch (66, 16. Leszek Jagodziński), 4. Jakub Sobstyl (56, 7. Sławomir Duda), 77. Piotr Ceglarz – 99. Daniel Świderski (66, 9. Krzysztof Ropski)

Żółte kartki: Julien Tadrowski 8, Maciej Kołoczek 56, Krzysztof Danielewicz 74, Bartłomiej Olszewski 78, Marcin Burkhardt 85 – Piotr Ceglarz 17, Tomasz Swędrowski 33, Sławomir Duda 80

Sędzia: Paweł Kukla (Kraków)