Wyjazd daleki, ale owocny. Siedleccy lekkoatleci z medalami MP LZS

W Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w kat. U-18 i U-20 w lekkoatletyce. Przedstawiciele naszego miasta zdobywali medale w skoku o tyczce i chodzie sportowym.

W oddalonych ponad 500 km od Siedlec Słubicach przyszło walczyć lekkoatletom SKS Feniks Siedlce i WLKS Siedlce-Nowe Iganie w mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w kat. U-18 i U-20.

Wyjazd do przygranicznego miasta udał się szczególnie tyczkarzom i chodziarzom.

Trzech reprezentantów SKS Feniks Siedlce specjalizujących się m.in. w skoku o tyczce wróciło do domu z medalami. Adam Donacki został mistrzem Polski w kat. U-20, uzyskując wysokość 3.80. Jego młodsi koledzy klubowi także zajmowali miejsca na podium. Aleksander Wojewódzki dzięki pokonaniu wysokości 3.20 wygrał rywalizację w kat. U-18, a Piotr Czarnocki ustanawiając rekord życiowy (3.00) zdobył brązowy medal.

Dwoje chodziarzy WLKS Siedlce-Nowe Iganie zakończyło swój udział w mistrzostwach na medalowych pozycjach. Szymon Przestrzelski był trzeci w chodzie na 10 000 m w kat. U-20 (55.00,98). Ewelina Cymbalińska powtórzyła jego wyczyn w kat. U-18 (26.09,39). Inne zawodniczki WLKS także rywalizujące na dystansie 5 000 m zajmowały następujące lokaty: Amelia Janeczek była ósma (31.31,22), a Martyna Soszyńska dziewiąta (34.44,48).

Ponadto trzynasty w eliminacjach biegu na 100 m w kat. U-20 był Jakub Marczak (12,57 rek. życ.), a czternasty w biegu na 1500 m w kat. U-18 – Miłosz Mierzejewski (4.22,33 rek. życ.).