Bach w Bytowie. Przykry koniec miernego sezonu

W ostatnim meczu sezonu 2020-21 Pogoń Siedlce poległa w Bytowie ze zdegradowaną już Bytovią.

Na finiszu sezonu ważniejsze od pierwszej drużyny stały się walczące o utrzymanie rezerwy. Skład wystawiony w Bytowie był więc nieco eksperymentalny. W bramce szanse zaprezentowania swoich umiejętności otrzymał Albert Posiadała.

Pogoniści nie zaczęli dobrze spotkania w Bytowie. Ba, zaczęli katastrofalnie. W 4 minucie w następstwie faulu w polu karnym z boiska został usunięty Oskar Repka. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Jakub Bach i nie zawiódł. W kolejnych minutach siedlczanie musieli przystosować się do nowej sytuacji, czyli gry 10 na 11. Mecz się wyrównał, Pogoniści zaczęli grać odważniej i wtedy zostali skarceni po raz drugi. Dublet skompletował Bach. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego znaleźli się w arcytrudnej sytuacji. Dobrze, że Pogoń jechała do Bytowa pewna swego… W 27 minucie osłabieni Pogoniści wywalczyli jedenastkę. Maciej Czyżniewski zdołał jednak obronić strzał nieomylnego do tej pory Bartosza Brodzińskiego. To nie podłamało siedlczan, którzy zdobyli bramkę kontaktową po skutecznej dobitce Ishmaela Baidoo. Na odpowiedź Bytovii nie trzeba było długo czekać. Bach trafił po raz trzeci i ustalił wynik na 3:1 do przerwy.

Na drugą połowę Pogoń wyszła z jedną zmianą w składzie. Brodzińskiego zastąpił Julien Tadrowski. Polak francuskiego pochodzenia zaledwie kilka minut po wejściu na boisku pokonał Czyżniewskiego po tym jak wykazał się zimną krwią po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Ponownie siedlczanie tracili tylko gola do Bytovii. W 64 minucie dublet ustrzelił Baidoo po indywidualnej akcji. Rezultat 3:3 nie utrzymał się długo, ponieważ po chwili Kacper Sezonienko wyprowadził Bytovię na prowadzenie. Podopieczni znanego z pracy w Siedlcach Kamila Sochy w ostatnich 20 minutach zacieśnili szyki, przejęli kontrolę nad mecze i dowieźli korzystny rezultat do końcowego gwizdka sędziego.

Pomimo wygranej Bytovia spadła do III ligi wespół z Olimpią Grudziądz i Błękitnymi Stargard. Pogoniści zakończyli sezon na 13 lokacie.

Pogoniści po okresie roztrenowania udadzą się na urlopy. Już wiadomo, że kadrę czekają poważne zmiany.

12.06.21, 12:00 – Bytów

eWinner II liga: Bytovia Bytów – Pogoń Siedlce 4:3 (3:1)

Bramki: Jakub Bach 6 k, 21, 43, Kacper Sezonienko 66 – Ishmael Baidoo 33, 64, Julien Tadrowski 54

W 28 minucie Bartosz Brodziński (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Maciej Czyżniewski obronił).

Bytovia: 69. Maciej Czyżniewski – 13. Kuba Lizakowski, 19. Adam Szmidke, 4. Filip Dymerski, 98. Eryk Moryson – 11. Jakub Bach (64, 12. Marcel Damaschke), 16. Maciej Błaszkowski, 10. Przemysław Lech, 8. Jakub Nowakowski, 28. Michał Kieca (88, 2. Jakub Malich) – 79. Kacper Sezonienko

Pogoń: 1. Albert Posiadała – 32. Dawid Nojszewski, 55. Oskar Repka, 31. Bartosz Brodziński (46, 27. Julien Tadrowski), 2. Krystian Miś – 19. Miłosz Przybecki, 4. Oskar Sewerzyński, 7. Krzysztof Danielewicz, 10. Marcin Kozłowski (76, 21. Dominik Leszczuk), 11. Ishmael Baidoo – 22. Maciej Górski

Żółte kartki: Kuba Lizakowski 27, Kacper Sezonienko 81, Eryk Moryson 89

Czerwona kartka: Oskar Repka 4 (Pogoń, za faul taktyczny)

Sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów)