Pięciopak Wróblewskiego. Utrzymanie Pogoni II w IV lidze! (multimedia)

Pięciopak Wróblewskiego. Utrzymanie Pogoni II w IV lidze

Rezerwy siedleckiej Pogoni w ostatnim meczu sezonu pokonały Wilgę Garwolin 5:2 i tym samym utrzymały się w rozgrywkach IV ligi. Wszystkie pięć goli dla biało-niebieskich zdobył Franciszek Wróblewski.

Do najważniejszego meczu sezonu rezerwy Pogoni przystąpiły wzmocnione sześcioma zawodnikami z kadry II-ligowca.

Już w 10 minucie siedlecka Pogoń objęła prowadzenie. W sytuacji sam na sam bramkarzowi gości Dawidowi Wasążnikowi szans nie dał Franciszek Wróblewski. Kilka minut później było już 2:0. Wróblewski otrzymał piłkę w polu karnym, ograł obrońcę oraz bramkarza i bez problemu wpakował futbolówkę do siatki. Goście odpowiedzieli golem w 24 minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował jeden z przyjezdnych, piłkę przepuścili koledzy z drużyny Piotra Talara, który mierzonym strzałem zdobył kontaktowego gola. Cztery minuty później Wróblewski skompletował hattricka, kiedy to wykorzystał podanie od Igora Łęczyckiego. Od 34 minuty Pogoniści musieli radzić sobie w dziesiątkę, gdyż drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Mateusz Piotrowski.

Grający w przewadze goście próbowali odmienić losy spotkania, lecz mimo przewagi w posiadaniu piłki, brakowało sytuacji bramkowych. Nadzieje dla drużyny z Garwolina powróciły, gdy w 53 minucie Piotr Grober zdobył bramkę na 2:3. Chwilę potem ponownie na dwa gole przewagi odskoczyli podopieczni Damiana Guzka za sprawą trafienia Wróblewskiego. W 77 minucie padła ostatnia bramka w meczu. Faulowany w okolicy pola karnego był Jan Helak. Do piłki podszedł Wróblewski i zdobył swojego piątego gola w spotkaniu.

W Wildze wystąpił Piotr Talar, w przeszłości zawodnik Pogoni. W sztabie szkoleniowym Wilgi znajduje się Kamil Zawadka, który także w przeszłości występował w biało-niebieskich.

12.06.21, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Wilga Garwolin 5:2 (3:1)

Bramki: Franciszek Wróblewski 10, 19, 28, 56, 77 – Piotr Talar 24, Piotr Grober 53

Pogoń II: 97. Bartosz Klebaniuk – 16. Jakub Jopek, 55. Piotr Pierzchała, 18. Marcin Burkhardt, 5. Igor Łęczycki – 7. Bartosz Rymek (89, 2. Piotr Owczarczyk), 17. Przemysław Rodak, 6. Mateusz Piotrowski, 8. Kamil Dmowski (81, 19. Sebastian Bober), 23. Franciszek Wróblewski (90, 4. Dawid Płudowski) – 9. Krystian Mikołajewski (56, 21. Jan Helak)

Wilga: 12. Dawid Wasążnik – 18. Kamil Piotrowski (46, 17. Przemysław Alot), 4. Kacper Kozikowski, 11. Piotr Talar, 7. Sebastian Papiernik (80, 16. Adrian Szczepek) – 19. Damian Papiernik, 21. Dominik Zabiegałowski (61, 13. Jakub Wągrodzki), 5. Filip Gac, 10. Tomasz Paszkowski (88, 2. Aleksander Zając), 6. Patryk Gmurczyk (73, 14. Paweł Pyra) – 9. Piotr Grober (88, 3. Dawid Domarecki)

Żółte kartki: Mateusz Piotrowski 8, 34, Marcin Burkhardt 20 – Filip Gac 18, Piotr Talar 82

Czerwona kartka: Mateusz Piotrowski 34 (Pogoń, za drugą żółtą)

Sędzia: Krzysztof Głuszek (Warszawa)