100 meczów na 100-lecie #52: Orlęta Radzyń Podlaski – Avia Świdnik (fotogaleria)

Orlęta Radzyń Podlaski po wygranej w ostatniej kolejce z Avią Świdnik zapewniły sobie utrzymanie w III lidze.

Mecz nie był wielkim widowiskiem. Avia przyjechała do Radzynia Podlaskiego w 15-osobowym składzie, w tym trzech bramkarzy. Trener świdniczan, Łukasz Mierzejewski, nie mógł skorzystać m.in. z duetu podstawowych obrońców oraz Piotra Darmochwała. W kadrze Orląt zabrakło za to Michała Kobiałki, który nie zdołał dojść do optymalnej dyspozycji fizycznej.

Avia lepiej operowała piłką, jednak jej optyczna przewaga nie przekładała się na kreowanie sytuacji strzeleckich. Orlęta atakowały rzadziej, ale do bólu skutecznie. W 19 minucie Arkadiusz Maj wykorzystał fatalny błąd Andrzeja Sobieszczyka i zapewnił prowadzenie radzynianom. Do przerwy było 1:0 dla Orląt. W drugiej połowie Avia, pomimo upału lejącego się z nieba, podkręciła tempo. 100-procentowej okazji na wyrównanie po wycofaniu Dominika Malugi nie wykorzystał Kamil Oziemczuk. Znakomitą interwencją zaliczył Patryk Rojek. Golkiper Orląt miał również udział przy rozstrzygającym trafieniu na 2:0. Mocnym wyrzutem ręką uruchomił Patryka Szymalę, a ten ograł Malugę przy bocznej linii, popędził na bramkę Sobieszczyka i wycofał piłkę do Damiana Kołtunowicza. Rezerwowy ustalił wynik na 2:0.

Orlęta poza zwycięstwem potrzebowały korzystnych wyników w jednym z dwóch spotkań. Podlasie Biała Podlaska wygrało 4:3 i utrzymało się w III lidze. Przegrał za to Lewart Lubartów. Biało-niebiescy po porażce 0:2 z Wisłoką Dębica spadli na szczebel wojewódzki.

20.06.21, 17:30 – Radzyń Podlaski

III liga, gr. IV: Orlęta Radzyń Podlaski – Avia Świdnik 2:0 (1:0)

Bramki: Arkadiusz Maj 19, Damian Kołtunowicz 84

Orlęta: 12. Patryk Rojek – 6. Pawieł Czeladko, 2. Mateusz Chyła, 4. Norbert Myszka, 3. Patryk Szymala – 20. Kacper Wiatrak (60, 80. Adrian Nowosadko), 5. Bartosz Idzikowski (46, 16. Maciej Filipowicz), 23. Szymon Kamiński, 11. Piotr Kuźma (64, 17. Damian Kołtunowicz), 10. Karol Kalita (60, 19. Daniel Kleber) – 9. Arkadiusz Maj (81, 14. Bartłomiej Siudaj)

Avia: 12. Andrzej Sobieszczyk – 17. Patryk Drozd, 5. Rafał Dobrzyński, 4. Arkadiusz Górka, 8. Dawid Wójcik – 16. Dominik Maluga, 14. Cezary Zdunek (46, 11. Wojciech Białek), 24. Paweł Uliczny, 30. Bartłomiej Poleszak (72, 9. Jakub Cielebąk), 10. Mateusz Kompanicki – 20. Kamil Oziemczuk

Żółte kartki: Mateusz Chyła 36, Adrian Nowosadko 88 – Mateusz Kompanicki 45, Rafał Dobrzyński 50, Dominik Maluga 71

Sędzia: Michał Wasil (Lublin)

źródło: własne; foto: Kamil Ułasiuk