100 meczów na 100-lecie #54: Płomień Dębe Wielkie – Delta Słupno (multimedia)

Płomień Dębe Wielkie odrobił straty z pierwszego spotkania barażowego i awansował do IV ligi!

Rewanżowa rywalizacja w Rudzie była epilogiem ciekawej rywalizacji. Pierwszym aktem był mecz w Wykowie. Delta wygrała 3:1 i miała prawo być pewna swego przed rewanżem zaplanowanym na 3 lipca. Inne plany miała pogoda, która spłatała figla. Ulewa zalała dosyć nisko położone boisko w Rudzie, więc sędziowie podjęli decyzję o odwołaniu spotkania. Nowy termin wyznaczono na 7 lipca.

W pierwszej połowie Płomień prezentował się lepiej, jednak miał problem z oddawaniem celnych strzałów. Daniel Matwiejczyk szukał szczęścia po uderzeniach z dystansu, lecz brakowało mu precyzji. Najlepszą sytuację gospodarze stworzyli w 44 minucie po fatalnym wyprowadzeniu piłki przez Sebastiana Frejlichowskiego. Grzegorz Siporski został zablokowany w ostatniej chwili przez Damiana Szczytniewskiego. Po stronie rywali setkę miał Krystian Majchrzak, ale Kacper Winiarek zanotował kapitalną interwencję. Do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron Płomienni zaczęli wykorzystywać niepewność golkipera rywali. Strzelali często i wreszcie celnie. W 51 minucie rywali napoczął Krystian Rogala strzałem z bliska. Kwadrans później rozgrywający świetne zawody Bartłomiej Woś efektownie trafił z ostrego kąta. W tym momencie Płomień przechylił szalę dwumeczu na swoją korzyść. Delta musiała zaryzykować. Rezerwowy Paweł Kowalski był bliski trafienia na 3:0 w końcówce regulaminowych 90 minut. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wyręczył go Matwiejczyk i sprawił, że w razie utraty bramki Płomień czekałaby dogrywka. Mogło do tego dojść w ostatniej, szesnastej (sic!), doliczonej minucie, ale Bartosz Obojski główkował w poprzeczkę. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie, a co za tym idzie dwumecz.

Płomienni celebrowali awans do IV ligi z kibicami, którzy przez cały mecz żywo dopingowali swoją drużynę. Fani zadbali nawet o odpowiednią oprawę spotkania – było racowisko i fajerwerki. Zadymienie obiektu sprawiło, że mecz trwał dwie godziny.

Płomień awansował do IV ligi. Prawdopodobnie trafi do grupy razem z innymi teamami z powiatu mińskiego – Mazovią Mińsk Mazowiecki, Tygrysem Huta Mińska i Victorią Sulejówek. Płomienni zapewne będą też mieli okazje sprawdzić się na tle Pogoni II Siedlce.

07.07.21, 18:00 – Ruda

Baraż o IV ligę: Płomień Dębe Wielkie – Delta Słupno 3:0 (0:0)

Bramki: Krystian Rogala 51, Bartłomiej Woś 66, Daniel Matwiejczyk 90+3

Płomień: 1. Kacper Winiarek – 2. Kacper Pyrek, 27. Marcin Świstak, 16. Jan Laskowski, 22. Kacper Cacko – 21. Krystian Rogala (90, 23. Maciej Laskowski), 18. Mateusz Wojda (57, 33. Olaf Gontarek), 53. Mateusz Malesa (66, 24. Michał Malesa), 17. Bartłomiej Woś – 10. Daniel Matwiejczyk (90+15, 5. Bartosz Suski), 7. Grzegorz Siporski (54, 11. Paweł Kowalski)

Delta: 44. Sebastian Frejlichowski – 7. Mariusz Pesta (58, 17. Bartosz Obojski), 89. Bartosz Rosiak, 96. Damian Szczytniewski, 13. Adam Pokorski – 10. Krzysztof Machowski (80, 9. Kacper Rutkowski), 6. Filip Wójcicki (71, 16. Jarosław Machowski), 18. Wiktor Zawadka (85, 24. Nikodem Bachurski), 21. Maciej Żłobecki (58, 4. Jakub Staniszewski) – 97. Łukasz Trzciński (85, 19. Wojciech Markowski), 95. Krystian Majchrzak

Żółte kartki: Krystian Rogala 23, Kacper Cacko 34, Mateusz Wojda 52, Michał Malesa 78, Jan Laskowski 87, Maciej Laskowski 90+1 – Mariusz Pesta 23, Filip Wójcicki 44, Damian Szczytniewski 56, Bartosz Rosiak 64, Kacper Rutkowski 90+1, Adam Pokorski po meczu

Sędzia: Paweł Gwiazda (Ciechanów)