Zawodnicy NoWi Siedlce z medalami mistrzostw Europy

Dwoje reprezentantów NoWi Siedlce może się pochwalić medalami mistrzostw Europy w Nordic Walking zdobytymi 4 lipca w Kolbuszowej.

4 lipca w Kolbuszowej zorganizowane zostały zawody Pucharu Polski, Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Polski w Nordic Walking 2021. Rywalizacja przebiegała na trzech dystansach: 5 km, 10 km i półmaratonie.

W zawodach brało udział troje reprezentantów NoWi Siedlce. Najwyżej z nich – na piątym miejscu w klasyfikacji ogólnej został sklasyfikowany Dariusz Borkowski. W swojej kategorii wiekowej M50-59 siedlczanin okazał się najlepszy i osiągnął życiowy sukces zostając mistrzem Europy.

Agnieszka Bersztolc – posiadaczka tytułu wicemistrzyni Polski w maratonie została w Kolbuszowej brązową medalistką mistrzostw Europy w półmaratonie.

Ponadto w Kolbuszowej startował Krzysztof Frąckowiak. W kat. M50-59 został sklasyfikowany na szóstym miejscu.