Wychowanek Pogoni zagra w Superlidze

   
Autor:
Dodano: 2021/07/21 21:34    views 480

Tenisista stołowy Jakub Folwarski w nowym sezonie zadebiutuje w LOTTO Superlidze.

Jakub Folwarski to wychowanek sekcji tenisa stołowego w Pogoni. Przez większą część swojej kariery był związany z siedleckim klubem. Po kilkunastu latach pobytu w MKS, zawodnik w 2017 roku postanowił przenieść się do Holandii. Spędził dwa lata w  Enjoy & Deploy Taverzo, grającym w holenderskiej ekstraklasie.

Holandię będę wspominał bardzo miło. Przez dwa lata wszystko było super, nie miałem żadnych problemów. W klubie panowała rodzinna atmosfera. Od strony sportowej to był równie udany czas. Dwukrotnie zostaliśmy wicemistrzami ligi. Byliśmy o krok od ćwierćfinału pucharu ETTU – powiedział 25-letni tenisista.

Po dwóch latach gry w Holandii przyszedł czas na zmianę. Od sezonu 2019-20 Folwarski grał na zapleczu Bundesligi, w klubie  TTC Fortuna Passau. Z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki sezonu 2020-21 u naszych zachodnich sąsiadów zostały anulowane po rozegraniu czterech kolejek. Jakub Folwarski wziął udział ośmiu pojedynkach ligowych, wygrywając w sześciu przypadkach.

Rozgrywki w Niemczech zakończyły się tak naprawdę pod koniec października po rozegraniu czterech spotkań ligowych i trzech pucharowych. Na początku stycznia była jeszcze nadzieja, że dokończymy chociaż pierwszą rundę, ale ostatecznie w lutym zdecydowano o anulowaniu sezonu – dodaje siedlczanin.

Od nowego sezonu Folwarski będzie miał okazję pokazać swoje umiejętności w najwyższej lidze rozgrywkowej w Polsce – LOTTO Superlidze. Nasz tenisista podpisał umowę z 3S Polonią Bytom.

Od paru lat prowadziłem rozmowy z polskimi klubami występującymi w LOTTO Superlidze, ale nigdy nie udało się podpisać kontraktu. Teraz się to udało i bardzo się cieszę, że już wkrótce zadebiutuję w najlepszej polskiej lidze tenisa stołowego – mówi Jakub Folwarski.

Początek sezonu w tenisowej ekstraklasie zaplanowano na pierwszy weekend września.

 

źródło: własne / PZTS; foto: ttc-fortuna-passau.de
Sponsorzy

Patronat medialny