Remis przy Cichej na inaugurację nowego sezonu (wideo)

Pogoń Siedlce zaczęła sezon 2021-22 od remisu w Chorzowie.

Trener Bartosz Tarachulski musiał zestawić jedenastkę bez Juliena Tadrowskiego, który dochodzi do pełnej sprawności po kontuzji. Pogoń zaczęła mecz przy Cichej z trzema młodzieżowcami: Bartoszem Klebaniukiem, Mateuszem Piotrowskim i Wiktorem Preussem.

Pierwszy kwadrans spotkania upłynął pod znakiem wzajemnego badania sił. Ruch starał się przejąć kontrolę nad spotkaniem, zaś Pogoń była konkretniejsza w atakach. W 12 minucie Niebiescy powinni objąć prowadzenie, ale Tomasz Foszmańczyk nie zdołał pokonać Klebaniuka. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 19 minucie Przemysław Szkatuła po podaniu Jakuba Siwka wykorzystał nieporadność siedleckiej defensywy. Kolejny fragment spotkania nie obfitował w podbramkowe spięcia. Najlepszą okazję na wyrównanie miał Miłosz Przybecki, ale nie sięgnął piłki. Bezradna Pogoń przegrywała do przerwy 0:1.

Do drugiej połowy siedlczanie przystąpili bez zmian w jedenastce. W pierwszym kwadransie drużyna Tarachulskiego częściej utrzymywała się przy piłce od rywali, ale grała zbyt wolno i przewidywalnie w ataku pozycyjnym, żeby stwarzać realne zagrożenie pod bramką Jakuba Bieleckiego. Po godzinie gry Klebaniuk poradził sobie ze strzałem Michała Mokrzyckiego z dystansu. W 75 minucie Łukasz Janoszka groźnie uderzył z rzutu wolnego, młodzieżowiec w bramce Pogoni interweniował ze sporym wysiłkiem. Siedlczanie odpowiedzieli najlepiej jak mogli. Z prawej strony wrzucał Preuss, a skuteczną główką popisał się Maciej Górski. W 82 minucie Daniel Szczepan uderzył mocno i niecelnie z ostrego kąta. Końcówka meczu nie przyniosła zmiany rezultatu, choć w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Foszmańczyk miał przed sobą pustą bramkę. Defensorzy Pogoni zrobili jednak w tej sytuacji to co do nich należało.

Oficjalny debiut w barwach Pogoni zaliczyli: Michał Kobiałka, Michał Kwiecień, Robert Majewski, Wojciech TrochimEduards Višņakovs.

W przeszłości w Ruchu grali Miłosz Przybecki, trener Bartosz Tarachulski oraz Eduards Višņakovs.

4 sierpnia Pogoń w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski podejmie Olimpię Elbląg. Początek meczu o 17:00.

30.07.21, 19:20 – Chorzów

eWinner II liga: Ruch Chorzów – Pogoń Siedlce 1:1 (1:0)

Bramki: Przemysław Szkatuła 19 – Maciej Górski 76

Ruch: 82. Jakub Bielecki – 2. Konrad Kasolik, 98. Filip Nawrocki, 73. Bartłomiej Kulejewski – 97. Piotr Kwaśniewski (65, 18. Kacper Będzieszak), 99. Tomasz Neugebauer (80, 5. Tomasz Wójtowicz), 8. Michał Mokrzycki (65, 14. Łukasz Janoszka), 10. Tomasz Foszmańczyk, 20. Jakub Siwek (65, 11. Piotr Wyroba), 7. Przemysław Szkatuła (84, 9. Michał Biskup) – 95. Daniel Szczepan

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 11. Wiktor Preuss, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 2. Krystian Miś (72, 5. Michał Kwiecień) – 7. Miłosz Przybecki, 6. Mateusz Piotrowski (72, 15. Eduards Višņakovs), 14. Michał Kobiałka (61, 10. Marcin Kozłowski), 23. Franciszek Wróblewski (85, 17. Bartosz Rymek) – 56. Cezary Demianiuk (72, 9. Wojciech Trochim), 22. Maciej Górski

Żółte kartki: Jakub Siwek 4, Tomasz Foszmańczyk 54, Bartłomiej Kulejewski 86, Piotr Wyroba 88 – Maciej Górski 79

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole)