Patrycja Gil na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

   
Autor:
Dodano: 2021/08/05 21:17    views 560

Patrycja Gil (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) ma swój udział w wywalczeniu przez Tadeusza Michalika brązowego medalu Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

3 sierpnia do walki o brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio przystąpił Tadeusz Michalik. Zapaśnik rywalizujący w stylu klasycznym w kat. do 97 kg, stanął oko w oko z Węgrem Alexem Szoke. Jak się okazało rywal Polaka przeżył… szok, bowiem po kilkudziesięciu sekundach został sprowadzony do przymusowego parteru, a następnie Michalik zapiął silny uchwyt i serią wózków pozbawił Węgra złudzeń, kto w stanie na olimpijskim podium. Pojedynek zakończył się zwycięstwem zawodnika KS Sobieski Poznań 10:0. Brązowy medal Igrzysk Olimpijskich zawisł więc na szyi Tadeusza Michalika.

Okazuje się, że w sukcesie Michalika ma swój udział zawodniczka WLKS Siedlce-Nowe Iganie, Patrycja Gil. Otóż nasza zapaśniczka została wybrana jako jedna ze sparingpartnerek kadry zapaśniczej, która uzyskała kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020.

Utalentowana sportsmenka mająca w swoim dorobku medale mistrzostw Polski, Europy i Świata jest naszą nadzieją na starty w igrzyskach. Mimo, że w tym roku nie występuje jako osoba uprawniona do startu, to atmosferę olimpijską udało jej się poczuć. Wszystko dzięki wspomnianemu wyróżnieniu przez władze Polskiego Związku Zapaśniczego i delegowaniu do Tokio w roli sparingpartnerki.

– Dziękuje za możliwość bycia sparingpartnerką oraz poczucia tej wymarzonej atmosfery olimpijskiej – napisała Patrycja Gil po sukcesie Michalika, na swoim fanpage’u.

Trzymamy kciuki, by Patrycja uzyskała kwalifikację na następne igrzyska i przynajmniej powtórzyła sukces Michalika!

Poza Michalikiem w kadrze na Tokio 2020 znaleźli się: Agnieszka Wieszczek-Kordus, Jowita Wrzesień, Roksana Zasina, Magomedmurad Gadżijew i Kamil Rybicki.

 

źródło: własne / PZZ; foto: PZZ

Sponsorzy

Patronat medialny