Podział punktów w derbach z Tygrysem (fotogaleria)

Podział punktów w derbach z Tygrysem

Rezerwy MKP Pogoń zremisowały bezbramkowo z Tygrysem Huta Mińska w meczu otwierającym sezon w forBET IV lidze mazowieckiej.

W spotkaniu z Tygrysem trener Damian Guzek miał do dyspozycji 9 zawodników z kadry II-ligowca. Ponadto w drużynie zadebiutowali nowopozyskani: Adrian Czerski (Orlęta Łuków) i Sebastian Szczepaniak (Mazur Karczew), a także junior Adrian Wrzosek. Ponadto w przerwie letniej do drużyny dołączył Karol Grochowski (Mazovia Mińsk Mazowiecki). Zespół opuścili natomiast: Dawid Ardej (Podlasie Sokołów Podlaski), Sebastian Bober (Unia Krzywda), Jakub Jopek (Podlasie Sokołów Podlaski), Marcin Kuć (Jastrząb Żeliszew), Igor Łęczycki (Naprzód Skórzec), Krystian Mikołajewski (Huragan Międzyrzec Podlaski) oraz Maciej LitwińskiKacper Skwierczyński i Sebastian Wasilczyk.

Mecz miał wyrównany przebieg, drużyny głównie stwarzały zagrożenie po stałych fragmentach gry. W 14 minucie niecelnie uderzał Piotr Haber. Kilka minut później odpowiedział strzałem z głowy aktywny w ofensywie Przemysław Misiak. Również głową niecelnie uderzał Patryk Kwaśniczko. W końcówce odsłony swoje szanse zmarnowali Misiak i dla gości Kamil Panufnik. Po zmianie stron dla Pogoni okazję stworzył dwukrotnie po rzutach wolnych Marcin Burkhardt, zaś dla gości najlepszą okazję na gola miał Jakub Pasik, główkując z bliska obok słupka. Od 74 minuty Pogoniści musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce Mohameda Amzila. W końcówce meczu szansę na zwycięską bramkę miał Jakub Mikołajczuk, lecz nie trafił z dogodnej pozycji w bramkę.

W Tygrysie wystąpili byli zawodnicy Pogoni: Jan Mruz i Jakub Pasik.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie rezerwy Pogoni zagrają w niedzielę 15 sierpnia o 11:00 w Siedlcach z Zamłyniem Radom. Z kolei w środę 11 sierpnia o 17:30 w Siedlcach juniorzy Pogoni w ramach rundy wstępnej okręgowego Pucharu Polski podejmą Niwę Tęczki.

07.08.21, 13:10 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

forBET IV liga: Pogoń II Siedlce – Tygrys Huta Mińska 0:0

Pogoń II: 33. Maksym Wadach – 4. Przemysław Misiak, 17. Przemysław Rodak, 23. Julien Tadrowski (46, 99. Marcin Burkhardt), 2. Adrian Czerski (90+3, 5. Adrian Wrzosek) – 25. Sebastian Szczepaniak (64, 93. Jan Helak), 8. Mohamed Amzil, 10. Miguel López, 21. Dominik Leszczuk (46, 11. Cezary Bujalski), 28. Dawid Nojszewski (90+4, 55. Maciej Gawinkowski) – 9. Michał Litwa (90, 31. Dawid Płudowski)

Tygrys: 1. Jakub Szymkowiak – 5. Jakub Pasik (84, 13. Arkadiusz Cok), 4. Kamil Panufnik, 15. Patryk Kwaśniczko, 2. Jakub Staros – 10. Piotr Haber, 17. Konrad Biesiada, 6. Jan Mruz (84, 8. Michał Koszela), 7. Daniel Żurawski (82, 9. Mateusz Bartoszewski), 11. Dominik Jarek (69, 16. Jakub Mikołajczuk) – 20. Serhij Herasymeć (77, 19. Michał Mruz)

Żółte kartki: Adrian Czerski 33, Julien Tadrowski 43, Mohamed Amzil 73, 74 – Jakub Pasik 50, Michał Koszela 88, Konrad Biesiada 90+1

Czerwona kartka: Mohamed Amzil 74 (Pogoń II, za drugą żółtą)

Sędzia: Krzysztof Szczęsny (Warszawa)