100 meczów na 100-lecie #55: Pogoń III Siedlce – Niwa Tęczki (multimedia)

Pogoń III Siedlce rozpoczęła przygodę z okręgowym Pucharem Polski od efektownego zwycięstwa z Niwą Tęczki.

Od początku spotkania zarysowała się przewaga Pogoni III. A co to za twór? Wychowankowie siedleckiego klubu urodzeni w 2005 roku i dowodzeni przez Adriana Świderskiego.

Niwa miał problem z zebraniem podstawowej jedenastki, więc dominacja młodych siedlczan nie mogła dziwić. Drużyna z gminy Zbuczyn stawiała opór do 18 minuty, to właśnie wtedy jedenastkę podyktowaną za zagranie ręką na bramkę zamienił Wojciech Kisieliński. Ten sam zawodnik miał udział przy dwóch kolejnych trafieniach. Najpierw wyłożył piłkę Kacprowi Jalowskiemu, a następnie wymienił futbolówkę ze skutecznym Mikołajem Saraczewskim. Pogoniści często szukali szczęścia po strzałach zza pola karnego, ale gorzej było z ich precyzją. Najlepszą, i właściwie jedyną, okazję dla Niwy miał Michał Grochowski, ale przegrał pojedynek jeden na jeden z Ernestem Zbieciem.

Do przerwy było 3:0 dla trójki. W przerwie trener Świderski dokonał poczwórnej zmiany. Roszady sprawiły, że przez pół godziny Pogoniści łapali właściwy rytm. Jak już go złapali to strzelili cztery gole w kwadrans. Szybki dublet ustrzelił rezerwowy Jakub Mazurek. W 84 minucie Mikołaj Lipiński popisał się ładnym uderzeniem pod poprzeczkę po dograniu Karola Banasiuka. Najpiękniejszy gol był jednak ten ostatni. Filip Grochala pięknym strzałem zamknął wynik na 7:0.

25 sierpnia w I rundzie Pogoniści zmierzą się z Promnikiem Gończyce. Początek meczu o 17:00.

11.08.21, 17:35 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

PP MZPN Siedlce: Pogoń III Siedlce – Niwa Tęczki 7:0 (3:0)

Bramki: Wojciech Kisieliński 18 k, Kacper Jalowski 37, Mikołaj Saraczewski 41, Jakub Mazurek 75 k, 77, Mikołaj Lipiński 84, Filip Grochala 89

Pogoń III: 95. Ernest Zbieć – 7. Dominik Kornacki, 5. Wiktor Koczkodaj, 2. Karol Banasiuk – 10. Kacper Jalowski (46, 22. Jakub Trzaskowski), 34. Tomasz Borkowski (68, 17. Bartosz Wojtkowski), 20. Kacper Mitrzak, 14. Mikołaj Saraczewski (46, 18. Jakub Mazurek), 27. Hubert Wrzosek (46, 15. Bartosz Miazek) – 24. Wojciech Kisieliński (46, 13. Mikołaj Lipiński), 11. Filip Grochala

Niwa: 99. Patryk Zbieć – 13. Łukasz Skorupka, 10.Bartłomiej Kaniecki, 28. Sławomir Celiński, 5. Kamil Jezierski (25, 7. Łukasz Kaniecki) – 27. Tomasz Krasuski, 25. Arkadiusz Okniński, 21. Michał Grochowski, 16. Maciej Lejnert, 11. Jarosław Wysokiński (46, 17. Mariusz Markiewicz) – 2. Tomasz Pietruk

Żółte kartki: Kacper Mitrzak 76 – Jarosław Wysokiński 7, Maciej Lejnert 70

Sędzia: Cezary Anusiewicz (Siedlce)