100 meczów na 100-lecie #56: Tygrys Huta Mińska – Podlasie Sokołów Podlaski (fotogaleria)

W meczu 2 kolejki forBET IV ligi Podlasie Sokołów Podlaski było lepsze od Tygrysa Huta Mińska i zasłużenie wygrało.

Od pierwszej minuty lepsze wrażenie sprawiała drużyna Adriana Żurańskiego. Podlasie szczególnie groźne było po stałych fragmentach gry. W 12 minucie sokołowianie znaleźli sposób na zaskoczenie defensywy Tygrysa. Mateusz Omieciuch podał górną piłkę do Alistaira Selamoleli, który pomimo presji rywala pokonał Jakuba Szymkowiaka. Po pół godzinie gry Omieciuch udowodnił, że w Podlasiu jest i łukiem, i strzałą. Szymkowiak dotknął piłki po jego strzale, ale nie zdołał ustrzec swojej drużyny przed utratą bramki. W końcówce pierwszej połowy niecelnie na bramkę Jakuba Bielińskiego uderzał Michał Mruz. Bliżej gola na 3:0 był Cezary Mitas, który miał pecha po strzale z rzutu wolnego i rykoszecie.

Tygrys wyszedł na drugą połowę w odmienionym składzie. Niemal od razu na strzał zdecydował się Michał Mruz, lecz Bieliński nie mógł przepuścić lekkiego strzału. W 67 minucie Omieciuch sprawdził formę Szymkowiaka po strzale z rzutu wolnego z ostrego kąta. Pięć minut później rezerwowy Dominik Jarek mógł pokusić się o trafienie kontaktowe, ale Kamil Horowicz wyręczył Bielińskiego. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 80 minucie Jarek trafił na 1:2 po przebojowej akcji. Tygrys poczuł krew. Ostatnie słowo należało jednak do Podlasia. W piątej minucie doliczonego czasu gry Bartosz Kostrzewa pięknym lobem pokonał Szymkowiaka i ustalił wynik na 3:1.

21 sierpnia o 15:00 Tygrys zagra w Radomiu z Zamłyniem. Dwie godziny później rozpocznie się spotkanie Podlasia Sokołów Podlaski z Oskarem Przysucha.

14.08.21, 11:00 – Huta Mińska

forBET IV liga: Tygrys Huta Mińska – Podlasie Sokołów Podlaski 1:3 (0:2)

Bramki: Dominik Jarek 80 – Alistair Selamolela 12, Mateusz Omieciuch 30, Bartosz Kostrzewa 90+5

Tygrys: 1. Jakub Szymkowiak – 13. Arkadiusz Cok (73, 16. Jakub Mikołajczuk), 4. Kamil Panufnik, 15. Patryk Kwaśniczko, 5. Jakub Pasik (68, 2. Jakub Staros) – 19. Michał Mruz (61, 14. Piotr Kowalczyk), 17. Konrad Biesiada, 6. Jan Mruz (46, 8. Michał Koszela), 10. Piotr Haber – 7. Daniel Żurawski (46, 11. Dominik Jarek), 20. Serhij Herasymeć (65, 9. Mateusz Bartoszewski)

Podlasie: 1. Jakub Bieliński – 20. Kamil Horowicz (87, 11. Kamil Wójcik), 6. Dominik Barciak (76, 14. Paweł Tamowski), 2. Dawid Ardej – 16. Łukasz Skwarek (61, 13. Jakub Jopek), 19. Marcin Siedlecki (61, 3. Kacper Komycz), 9. Hubert Fabisiak, 4. Łukasz Parzonka – 10. Alistair Selamolela (73, 7. Dawid Kobus), 18. Mateusz Omieciuch, 8. Cezary Mitas (90+1, 15. Bartosz Kostrzewa)

Żółte kartki: Jakub Pasik 42, Konrad Biesiada 45 – Alistair Selamolela 1, Łukasz Parzonka 44, Łukasz Skwarek 51

Sędzia: Michał Skolimowski (Siedlce)