100 meczów na 100-lecie #57: Watra Mrozy – Czarni Węgrów (fotogaleria)

Dziewięć bramek, trzy gole z rzutów wolnych, zwycięski gol w doliczonym czasie gry – działo się w Mrozach w inauguracyjnej kolejce siedleckiej okręgówki.

Pierwsze 35 minut spotkania nie wskazywało na przesadne emocje. Worek z bramkami rozwiązał Filip Kąca, który na raty pokonał Michała Skórkę. Czarni przyjechali do Mrozów w przetrzebionym składzie, ale nie mieli zamiaru oddać punktów bez walki. Watra przeważała, ale poczuła się zbyt pewnie i w końcówce została skarcona, i to dotkliwie. Dublet Łukasza Supleńskiego z rzutów wolnych przedzieliło trafienie Leszka Płocharczyka. Gole dla węgrowian padły na przestrzeni trzech minut, a wszystkie można określić jako sprezentowane.

Tuż po przerwie Marcin Kowalczyk postarał się o trafienie kontaktowe dla faworyzowanych mrozian. W 59 minucie Bartosz Osiński był niekryty na 20 metrze i bez zbędnego namysłu zdecydował się na strzał, który znalazł drogę do celu. Kluczowa dla losów spotkania była 71 minuta. Najpierw Wojciech Szelągowski cudem zatrzymał piłkę po uderzeniu Rafała Komosy, a w kontrakcji dublet skompletował Filip Kąca. W tym momencie wydawało się, że zmęczeni Czarni są skazani na porażkę. W 82 minucie Komosa dośrodkował z rzutu wolnego z około 35 metrów, a Szelągowski jakimś cudem przepuścił piłkę. Zrobiło się 4:4, a w obozie Watry pojawiły się nerwy. Od czego jednak jest Kowalczyk. W jednej z ostatnich akcji meczu skrzydłowy trafił na wagę zwycięstwa. Emocje poniosły Radosława Replina, który w kilka sekund zarobił dwie żółte kartki (jedną za faul, drugą za skomentowanie pierwszej kartki) i obejrzał czerwo. To nie był problem Watry. Po meczu pełnym emocji team z Mrozów wygrał 5:4.

21 sierpnia o 16:00 Watra podejmie Hutnika Huta Czechy. Dzień później o 11:00 Czarni zagrają w Mińsku Mazowieckim z rezerwami Mazovii.

14.08.21, 13:00 – Mrozy

Liga okręgowa: Watra Mrozy – Czarni Węgrów 5:4 (1:3)

Bramki: Filip Kąca 37, 71, Marcin Kowalczyk 47, 90+2, Bartosz Osiński 59 – Łukasz Supleński 42, 45, Leszek Płocharczyk 43, Rafał Komosa 82

Watra: 95. Wojciech Szelągowski – 20. Remigiusz Jaworowski, 19. Paweł Bieniak, 14. Jarosław Krajewski, 11. Hubert Kąca – 7. Jakub Rastawicki (46, 10. Jacek Wronowski), 3. Adrian Kosyl, 6. Bartosz Osiński (78, 17. Aleksandr Maksimowicz), 5. Karol Krzyżanowski (37, 23. Kacper Skwierczyński), 4. Marcin Kowalczyk – 9. Filip Kąca

Czarni: 33. Michał Skórka – 5. Michał Sakowski, 3. Paweł Żurawiński (58, 9. Rafał Komosa), 6. Cyprian Skórka – 17. Mateusz Rudaś, 4. Leszek Płocharczyk, 18. Przemysław Ryczkowski, 8. Łukasz Supleński, 7. Radosław Replin – 13. Mateusz Ładosz, 19. Dawid Sałasiński

Żółte kartki: Przemysław Ryczkowski 74, Radosław Replin 90+5, 90+5

Czerwona kartka: Radosław Replin 90+5 (Czarni, za drugą żółtą)

Sędzia: Dariusz Adaśko (Siedlce)