100 meczów na 100-lecie #58: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Milan Milanówek (fotogaleria)

Mazovia Mińsk Mazowiecki wymęczyła zwycięstwo z Milanem Milanówek.

Mińszczanie nie mogli sobie pozwolić na wpadkę po inauguracyjnej porażce z Victorią Sulejówek. W przekroju całego spotkania Mazovia była lepsza od beniaminka z Milanówka, jednak musiała drżeć o wynik niemal przez pełne 90 minut.

Mecz dobrze rozpoczął się dla Mazy. Już w 8 minucie Wojciech Wocial znalazł sposób na pokonanie Tomasza Kowalczyka. Pomógł w tym rykoszet od Kamila Domańskiego. Swoje szanse mieli też Michał Bondara, Szymon Staska i ponownie Wocial, ale byli na bakier ze skutecznością. Środkowy napastnik Mazovii nawet nie wykorzystał w końcówce pierwszej połowy rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką przez Dominika Skorżę. Kowalczyk w pojedynku jeden na jednego wyczuł intencje Bondary. Jeżeli chodzi o Milan to najgroźniej było po rzucie wolnym bitym przez Bartosza Suchorę. Dominik Pusek nie dał się jednak pokonać.

Kibice Mazovii nie mogli być zadowoleni z tego co oglądali w pierwszej połowie. Jeden z nich ocenił grę Mazovii krzycząc przed startem drugiej połowy w kierunku trenera Roberta Gójskiego: – Wymiotować się chce. Rzygać się chce.

W 49 minucie Pusek uratował Mazovię od utraty bramki. Później zarysowała się nie przewaga, a dominacja mińszczan. Nacisk gospodarzy przyniósł efekt w 64 minucie, kiedy – zdaniem sędziego – Kowalczyk sfaulował rezerwowego Dmytro Skobłowa w sytuacji sam na sam. Radość mińszczan z dwubramkowego prowadzenia nie trwała długo. W 69 minucie Michał Madej wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul Miłosza Górskiego na skraju pola karnego. Od tego momentu zrobiło się nerwowo. Co prawda Mazovia była bliżej trafienia na 3:1 (poprzeczka Skobłowa po strzale z rzutu wolnego) niż goście na 2:2, ale nerwy były zupełnie niepotrzebne. Ostatecznie po dublecie Wociala udało się wygrać 2:1.

21 sierpnia o 17:30 Mazovia zagra w Skórcu z Naprzodem.

14.08.21, 17:00 – Mińsk Mazowiecki

forBET IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Milan Milanówek 2:1 (1:0)

Bramki: Wojciech Wocial 8, 66 k – Michał Madej 69 k

W 42 minucie Michał Bondara (Mazovia) nie wykorzystał rzutu karnego (Tomasz Kowalczyk obronił).

Mazovia: 1. Dominik Pusek – 80. Szymon Staska (76, 29. Oliwier Jurczak), 3. Michał Rozbiewski, 18. Norbert Jędrzejczyk, 16. Miłosz Górski – 17. Łukasz Puciłowski (89, 27. Jakub Zatorski), 11. Rafał Słowik (53, 20. Dmytro Skobłow), 9. Adam Niemyjski, 10. Wojciech Wocial (89, 4. Alan Grabek), 5. Krystian Przyborowski – 19. Michał Bondara (66, 31. Jakub Teodorski)

Milan: 1. Tomasz Kowalczyk – 2. Maciej Świeciński (46, 7. Jakub Namiota), 4. Dominik Skorża (70, 25. Piotr Cybulski), 3. Kamil Domański, 24. Kamil Kudelski – 10. Adam Banaszczyk, 6. Maciej Wójcik (66, 21. Maciej Oleszczuk), 17. Bartosz Suchora (64, 77. Maciej Kozdrój), 14. Jakub Pastusiak, 13. Damian Skirski (79, 20. Jakub Suchora) – 9. Dorian Zdanowicz (64, 11. Michał Madej)

Żółta kartka: Kamil Kudelski 87

Sędzia: Jakub Lewandowski (Warszawa)