Wzmocnione rezerwy wygrały z Zamłyniem (fotogaleria)

Wzmocnione rezerwy wygrały z Zamłyniem

Rezerwy siedleckiej Pogoni pokonały Zamłynie Radom 3:1.

Aż dziesięciu zawodników z kadry II-ligowca znalazło się w kadrze rezerw na mecz IV-ligowych rezerw.

Mecz był wyrównany. W pierwszej odsłonie obie drużyny stworzyły sobie okazje na gola. Jako pierwsi zaatakowali goście, ale szansy nie wykorzystał Mateusz Kubica. Sam na sam z bramkarzem wychodził Eduards Višņakovs, lecz sędzia odgwizdał spalonego. Na bramkę Zamłynia uderzał także Cezary Bujalski, jednak bramkarz był na posterunku. W 36 minucie Bujalski faulowany był w polu karnym i sędzia wskazał na 11 metr. Rzut karny wykorzystał Mohamed Amzil. Cztery minuty później, jeden z obrońców Zamłynia niefortunnie skierował piłkę w światło własnej bramki, ale Wiktor Pajączek z trudem uratował swój zespół. Po zmianie stron gra wyglądała podobnie. W 50 minucie Kamil Oparcik zdecydował się na niecelny strzał z rzutu wolnego. Chwilę później odpowiedział Przemysław Misiak, główkując obok słupka. Od 81 minuty Pogoniści musieli kończyć mecz w osłabieniu po czerwonej kartce za drugą żółtą Misiaka. Wydawało się, że jest to szansą dla gości, lecz to Pogoniści rozstrzygnęli spotkanie. W 85 minucie po indywidualnej akcji Bujalskiego padł kolejny gol dla Pogoni. Dwie minuty później wprowadzony Michał Litwa strzelił na 3:0. Gości stać było jedynie na honorowego gola autorstwa Kacpra Penara w doliczonym czasie gry.

PLANY POGONI II

Następne spotkanie rezerwy Pogoni zagrają w sobotę 21 sierpnia o 17:00 w Sulejówku z Victorią.

15.08.21, 11:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

forBET IV liga: Pogoń II Siedlce – Zamłynie Radom 3:1 (1:0)

Bramki: Mohamed Amzil 38 (k), Cezary Bujalski 85, Michał Litwa 87 – Kacper Penar 90+

Pogoń II: 97. Bartosz Klebaniuk – 93. Julien Tadrowski, 15. Przemysław Misiak, 17. Przemysław Rodak, 32. Dawid Nojszewski – 11. Cezary Demianiuk (86, 5. Adrian Wrzosek), 8. Mohamed Amzil (46, 22. Sebastian Szczepaniak), 18. Miguel López (90, 34. Maciej Gawinkowski), 25. Dominik Leszczuk (84, 4. Kamil Dmowski), 16. Cezary Bujalski (90, 31. Jan Helak) – 55. Eduards Višņakovs (74, 77. Michał Litwa)

Zamłynie: 12. Wiktor Pajączek – 3. Jakub Wichecki, 2. Łukasz Szary, 9. Łukasz Jopek, 6. Emil Kapusta – 7. Patryk Szubiński (65, 11. Oskar Bawor), 17. Kamil Oparcik, 14. Tomasz Oparcik, 8. Kacper Penar, 15. Piotr Nowosielski (78, 18. Piotr Pacyna) – 10. Mateusz Kubica (72, 19. Michał Borkowski)

Żółte kartki: Mohamed Amzil 17, Julien Tadrowski 43, Przemysław Misiak 58, 81, Miguel López 80, Kamil Dmowski 90+, Przemysław Rodak 90+ – Łukasz Szary 37, Tomasz Oparcik 42, Piotr Nowosielski 43, Jakub Wichecki 75, Michał Borkowski 78

Czerwona kartka: Przemysław Misiak 81 (Pogoń, za drugą żółtą)

Sędzia: Szymon Kmita (Warszawa)