Próba reprezentacyjna na plus

KPS Siedlce zaczął letnie sparingi od zwycięstwa 3:1 z reprezentacją Polski U-19.

Spotkanie było ciekawe i zacięte, choć obie drużyny znajdują się na różnych etapach przygotowań. To często powtarzany frazes, ale w tej sytuacji trudno się powstrzymać od jego wykorzystania. Reprezentacja juniorów dowodzona przez Michała Bąkiewicza potraktowała sparing z KPS jako próbę generalną przed mistrzostwami świata w Iranie. Biało-czerwoni już w niedzielę odlecą do Teheranu.

KPS wygrał trzy pierwsze sety, ale z racji sparingowego charakteru potyczki zarządzono rozegranie czwartej partii. W niej górą była drużyna Bąkiewicza. Polscy juniorzy grali dwa sety jedną szóstką, a dwa kolejne drugą.

Piotr Januchta i Maciej Kurnicki zagrali gościnnie w zastępstwie kadrowiczów: Adriana Markiewicza oraz Dawida Pawluna.

Za tydzień KPS weźmie udział w XVII Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii. Rywalem siedlczan w półfinale turnieju rozgrywanego w Świdniku będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki.

20.08.21, 17:00 – Nowy Dwór Mazowiecki

Sparing: KPS Siedlce – Polska U-19 3:1 (25:22, 31:29, 27:25, 32:34)

KPS: Mateusz Borkowski, Damian Dobosz, Filip Frankowski, Mariusz Magnuszewski, Bartosz Michalak, Radosław Nowak i Patryk Waloch (libero) oraz Michał Gołębiowski, Piotr Januchta, Mateusz Jóźwik, Maciej Kurnicki, Adam Lorenc, Adrian Potera (libero), Piotr Truszkowski

źródło: własne / KPS Siedlce; foto: KPS Siedlce