Kickbokserska gala nad brzegiem morza

   
Autor:
Dodano: 2021/08/21 22:45    views 1252

Dwaj kickbokserzy TKKF Siedlce mieli okazję zaprezentować się w Letniej Gali Kickboxingu „Duet Fight Night 22”. Obaj zakończyli swoje pojedynki zwycięsko.

Na plaży w Gdańsku Brzeźnie odbyła się Letnia Gala Kickboxingu pod nazwą „DUET FIGHT NIGHT 22“. Gala odbywała się w ramach 2 Ogólnopolskiego Festiwalu Sportów Plażowych prowadzonych przez Stowarzyszenie Akademia Sportu Artura Siódmiaka, byłego reprezentacyjnego piłkarza ręcznego. Łącznie odbyło się 12 pojedynków.

W karcie wstępnej (walki 3×2 minuty) m.in. Kacper Śleszyński (Rebelia Kartuzy) wygrał z Błażejem Lemką (Beniaminek Starogard Gdański) 3:0 (kat. 67 kg), a w walce bokserskiej Dawid Rojda (Rebelia Kartuzy) z Krzysztofem Wysockim (Wataha Pruszcz Gdański) 3:0 (95 kg).

W karcie głównej było 8 walk o tytuły Mistrza Polski Pro-am w low kicku (3 rundy po 3 minuty).

W kat. 91 kg Dominik Grzęda (TKKF Siedlce) wygrał z Mateuszem Kamińskim (Ninja Academy Warszawa).

Mateusz Kamiński postawił wysokie warunki, bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Pojedynek był twardy, było dużo wymian i wydaje mi się, że podobał się publiczności. Walczyłem z nim kilka lat temu, na zawodach kick light, ale od tego czasu zrobił duży postęp. Zaskoczył mnie m.in. wytrzymałością na ciosy – przyznał Dominik Grzęda, który przygotowuje się do Mistrzostw Świata we Włoszech.

Jeśli chodzi o samo miejsce gali – było rewelacyjne. Walka na otwartym ringu to naprawdę fajne przeżycie. Gala była dobrze rozplanowana, zestawienia były ciekawe i wyrównane, walki toczyły się do samego końca. Było również słychać doping kibiców. Podsumowując, gala była bardzo udana i oby takich więcej – ocenił Dominik Grzęda, w którego narożniku byli trener Andrzej Garbaczewski i jego syn Maciej Garbaczewski.

Drugi, po Dominiku Grzędzie, z zawodników TKKF Siedlce – Roger Garbaczewski wygrał w wadze 75 kg z Nikodemem Bigusem z Rebelii Kartuzy 3:0.

W walce wieczoru, której stawką był pas Mistrza Polski Pro-am w kategorii -71kg, Kamil Mateja (Rebelia Kartuzy) pokonał jednogłośnie na punkty Grzegorza Błotnickiego (A&W Team Obrowo).

 

źródło i foto: pzkickboxing.pl
Sponsorzy

Patronat medialny