wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Sylwia Mikołajczuk najlepszą zawodniczką mistrzostw Polski w tenisie plażowym

Pochodząca z Siedlec Sylwia Mikołajczuk zdobyła dwa złote medale w mistrzostwach Polski w tenisie plażowym.

W dniach 13-15 sierpnia na boiskach Monta Beach Volley Club w Warszawie rozegrane zostały mistrzostwa Polski w tenisie plażowym. Organizatorem była Polska Federacja Tenisa Plażowego. Medale rozdawane były w grze singlowej, grze deblowej oraz w mikście.

Bardzo dobrze w mistrzostwach zaprezentowała się pochodząca z Siedlec Sylwia Mikołajczuk. Była zawodniczka MKS Pogoń Siedlce i UKS Dwójka Siedlce, wywalczyła w Warszawie dwa medale. Triumfowała w rywalizacji singlowej pokonując w finale zeszłoroczną mistrzynię Polski – Aleksandrę Adamską z wynikiem 6:4.

Co ciekawe w grze deblowej Sylwia również zdobyła złoty medal grając w parze z… Aleksandrą Adamską – tą którą ograła w finale singla.

Sylwia Mikołajczuk zaczynała swoją karierę sportową od tenisa ziemnego. Trenując pod okiem Artura Folwarskiego zdobyła kilkadziesiąt medali mistrzostw Polski różnych kategorii wiekowych. Z powodu kontuzji kolana nastąpiła modyfikacja planów związanych z tenisem ziemnym. Siedlczanka rozpoczęła pracę jako trenerka. Od 2017 roku złapała bakcyla tenisa plażowego. Przez cztery lata udało się jej odnieść niemałe sukcesy w tej coraz popularniejszej dyscyplinie. Ma na koncie tytuły mistrzostw Polski, Europy i świata. Tegoroczny sukces jest potwierdzeniem jej mocnej pozycji w polskim tenisie plażowym.

źródło: własne / Beach Tennis Poland; foto: Beach Tennis Poland