wtorek, 23 kwietnia 2024r.

100 meczów na 100-lecie #60: Olimpia Latowicz – ŁDK Łosice (fotogaleria)

W środowym meczu I rundy Pucharu Polski MZPN Siedlce Olimpia Latowicz przegrała na własnym obiekcie z ŁDK Łosice 0:2.

Jedynym starciem pucharowej środy 25 sierpnia w ramach I rundy Pucharu Polski na szczeblu siedleckim był mecz Olimpii Latowicz i ŁDK Łosice. Rywalizacja pozostałych dwóch par Tajfun Jartypory – Tęcza Korczew i Pogoń III Siedlce – Promnik Gończyce rozstrzygnięta została walkowerami z powodu rezygnacji z wyjazdu drużyn przyjezdnych. Zespoły z Latowicza i Łosic doskonale znają się z poprzednich sezonów, dzięki ligowej rywalizacji na poziomie siedleckiej klasy A. Oba zespoły mierzyły się już także w Pucharze Polski. Podczas rozegranego w Łosicach w sierpniu 2019 roku meczu I rundy siedleckiego PP – kiedy to po remisie 3:3 ostatecznie lepsi od Olimpii w rzutach karnych okazali się piłkarze ŁDK.

W pierwszej połowie meczu zauważalna była przewaga gospodarzy, którzy stwarzali sobie zdecydowanie więcej okazji do strzelenia bramki. Najlepszą sytuację dla Olimpii zmarnował w 29 minucie Bartłomiej Zawadka, który nie trafił w sytuacji sam na sam z Bartłomiejem Radziwonką. Znakomitą okazję miał też w 44 minucie Marcin Świątek, jednak piłka po jego strzale minimalnie mineła słupek bramki ŁKD.

W drugiej połowie role się odwróciły i stroną dominującą byli przyjezdni. Na dobre natarcie ŁDK zaczęło się w 63 minucie, kiedy Jakub Podlipniak po podaniu Artura Demianiuka przymierzył w słupek bramki Olimpii. W 71 minucie głową groźnie strzelał Paweł Sawtyruk, ale górą w tej sytuacji był bramkarz gospodarzy. Strzegący bramki Olipmii Jakub Przasnek w pojedynkę kilkukrotnie ratował zespół przed stratą gola, jednak jego forteca runęła w 89 minucie. Kacper Wyrzykowski dograł do Kacpra Chwedoruka, po którego sytuacyjnym strzale piłka znalazła drogę do bramki rywali. Rozprężona obrona Olimpii w ostatniej akcji meczu pozwoliła na utratę jeszcze jednego gola, w rolach głównych po raz kolejny byli dogrywający Wyrzykowski i kończący akcję Chwedoruk.

Po odpadnięciu z okręgowego Pucharu Polski, drużynie Olimpii Latowicz pozostaje w tym sezonie już tylko rywalizacja ligowa w siedleckiej klasie B. Drużyna ŁDK Łosice czwarty rok z rzędu pokonała etap I rundy siedleckiego PP. Rywala w kolejnym etapie pucharowych zmagań łosiczanie poznają podczas losowania, które odbędzie się w czwartek 26 sierpnia o godzinie 10 w siedzibie delegatury MZPN w Siedlcach. W II rundzie PP do gry przystąpią drużyny z ligi okręgowej. Mecze kolejnej fazy rozgrywek zaplanowane są w środę 8 września o godzinie 17.

25.08.21, 17:10 – Rozstanki

PP MZPN Siedlce: Olimpia Latowicz – ŁDK Łosice 0:2 (0:0)

Bramki: Kacper Chwedoruk 89, 90+1

Olimpia: 1. Jakub Przasnek – 21. Michał Radzio (68, 14. Paweł Niedek), 13. Mateusz Myka 16. Rafał Kowalski, 15. Sebastian Jajszczak – 17. Wiktor Lachowski, 10. Daniel Czerwiński (46, 4. Arkadiusz Jackowski), 8. Bartłomiej Zawadka (46, 18. Szostek Patryk), 2. Wiktor Sabak, 19. Marcin Świątek (60, 11. Mateusz Szeląg) – 9. Rafał Pałdyna (46, 6. Sebastian Dziugieł)

ŁDK: 1. Bartłomiej Radziwonka – 21. Kajetan Rosiak (41, 22. Cezary Chraszcz), 3. Dominik Marczewski, 6. Mariusz Szupiluk, 4. Daniel Skwierczyński (46, 5. Przemysław Radziwonka) – 7. Marcin Marszałek (10. Jakub Podlipniak), 14. Mateusz Horbowicz (46, 18. Artur Demianiuk), 20. Dawid Ułasiuk, 15. Paweł Sawtyruk, 2. Michał Niciporuk (46, 16. Kacper Wyrzykowski) – 17. Marcin Chwedoruk (46, 19. Kacper Chwedoruk)

Żółta kartka: Wiktor Lachowski 81

Sędzia: Arkadiusz Pazdyka (Siedlce)