czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Pogoniści przegrali w Krakowie

W meczu 2 kolejki Ekstraligi siedleccy rugbiści przegrali 14:21 z Juvenią Kraków.

Po porażce w inauguracyjnej kolejce siedlczanie wyruszyli do Krakowa żądni premierowego zwycięstwa w nowym sezonie. Trener Giorgi Chubinidze dokonał czterech zmian w wyjściowej piętnastce względem meczu z Lechią.

Pierwsza połowa nie zwiastowała porażki. Siedlczanie mieli optyczną przewagę i na przerwę schodzili przy minimalnym, choć zasłużonym, prowadzeniu 14:12. W drugiej połowie Pogonistów dopadła niemoc w ofensywie. Punktowali za to miejscowi, a właściwie Daniel Tomanek, który zdobył dziewięć punktów z rzutów karnych. Rugbiści MKS wracają z Krakowa solidnie obici. Nie tylko za sprawą porażki, ale i dosłownie, bowiem w protokole medycznym znalazły się nazwiska aż siedmiu siedlczan.

5 września o 16:00 Pogoniści podejmą Budowlanych Lublin.

28.08.21, 17:00 – Kraków

Ekstraliga: Juvenia Kraków – MKS Pogoń Awenta Siedlce 21:14 (12:14)

Punkty: Daniel Tomanek 11 (3 K, pd), Marcin Siemaszko 5 (P), Juan Allex van der Westhuizen 5 (P) – Przemysław Rajewski 5 (P), Isitolo Tuumotooa 5 (P), Kacper Skup 4 (2 pd)

Pogoń: 1. Kostiantyn Guriłow (47, 19. Krzysztof Dmowski), 2. Adrian Chróściel, 3. Isitolo Tuumotooa, 5. Marek Mirosz (41, 18. Dawid Rajewski), 4. Bartłomiej Bareja, 6. Norbert Kargol (41, 16. Colin Nyaoda), 7. Krystian Olejek, 8. Eduard Wertyłećkyj, 9. Krystian Adamiak, 10. Kacper Skup, 15. Łukasz Korneć, 12. Mateusz Dąbrowski (41, 14. Igor Pątek), 25. Patelesio Sili, 11. Tomasz Biernacki, 26. Przemysław Rajewski (71, 21. Filip Skup)