100 meczów na 100-lecie #61: Wilga Garwolin – Mazovia Mińsk Mazowiecki (fotogaleria)

W najciekawszym meczu środowej kolejki w IV lidze mazowieckiej Wilga Garwolin przegrała 2:3 z Mazovią Mińsk Mazowiecki.

Mazovia była faworytem, jednak w spotkanie lepiej weszli gospodarze. W 10 minucie dał o sobie znać Sebastian Grzegorczyk. Po jego akcji bliski powodzenia był Przemysław Alot. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 12 minucie Grzegorczyk trafił z głowy po dośrodkowaniu Grzegorza Piesia. Sygnał do ataku dla Mazovii dał Rafał Słowik, który strzałem z dystansu sprawił sporo problemów Axelowi Gandareli. Wilga przetrwała trudny okres, a mecz się wyrównał. W 40 minucie Piesio był bliski trafienia na 2:0 z rzutu wolnego, ale zabrakło mu szczęścia. Mińszczanie doprowadzili do remisu w jednej z ostatnich akcji pierwszej połowy. Po wrzutce Dmytro Skobłowa Gandarela potknął się, a piłkę w opuszczonej bramce wślizgiem z ostrego kąta umieścił Norbert Jędrzejczyk.

Druga połowa zaczęła się optymistycznie dla garwolinian. W 54 minucie Szymon Rudzki nie zdołał pokonać Dominika Puska. Później do głosu, i to wyraźnego, doszła Mazovia. W 70 minucie Skobłow do asysty dołożył bramkę. Ukrainiec nie mógł zmarnować znakomitej okazji, którą wypracował Łukasz Puciłowski. Kilka chwil później sytuację mińszczan poprawił Dawid Jabłoński, trafiając z bliska. O emocje w końcówce zadbał Jędrzejczyk, który zaliczył swojaka. Wilga wierzyła i walczyła do końcu. W polu karnym Mazy pojawił się nawet Gandarela, ale ryzyko się nie opłaciło. Mińszczanie wygrali 3:2 w Garwolinie.

4 września o 16:00 Wilga zagra w Kozienicach z Energią, zaś Mazovia o 11:00 podejmie KS Raszyn.

01.09.21, 17:30 – Garwolin

forBET IV liga: Wilga Garwolin – Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:3 (1:1)

Bramki: Sebastian Grzegorczyk 12, Norbert Jędrzejczyk 90+1 sam – Norbert Jędrzejczyk 42, Dmytro Skobłow 70, Dawid Jabłoński 79

Wilga: 1. Axel Damian Gandarela – 19. Damian Papiernik (86, 5. Kamil Piotrowski), 4. Kacper Kozikowski, 11. Piotr Talar – 17. Przemysław Alot (73, 20. Piotr Jarzyna), 8. Kacper Kowalski (77, 6. Dominik Zabiegałowski), 15. Jakub Wągrodzki (59, 3. Kacper Zalewski), 13. Grzegorz Piesio, 9. Sebastian Grzegorczyk – 10. Tomasz Paszkowski (81, 14. Paweł Pyra), 7. Szymon Rudzki (82, 16. Mikołaj Dybcio)

Mazovia: 1. Dominik Pusek – 29. Oliwier Jurczak, 3. Michał Rozbiewski, 18. Norbert Jędrzejczyk, 5. Krystian Przyborowski – 17. Łukasz Puciłowski (83, 27. Jakub Zatorski), 11. Rafał Słowik (81, 9. Adam Niemyjski), 20. Dmytro Skobłow (80, 15. Mateusz Pędowski), 10. Wojciech Wocial (88, 4. Alan Grabek), 23. Dawid Jabłoński (90, 31. Jakub Teodorski) – 19. Michał Bondara (80, 16. Miłosz Górski)

Żółte kartki: Jakub Wągrodzki 35 – Michał Rozbiewski 34, Rafał Słowik 44, Norbert Jędrzejczyk 56, Oliwier Jurczak 75

Sędzia: Jakub Lewandowski (Warszawa)