100 meczów na 100-lecie #62: Orlęta Radzyń Podlaski – Unia Tarnów (fotogaleria)

Dobiegła końca dobra passa radzyńskich Orląt. Sposób na team Mikołaja Raczyńskiego znalazła Unia Tarnów.

Od początku lepiej prezentowała się Unia. Aktywny pierwszy kwadrans został zwieńczony trafieniem Artura Białego, który trafił z bliska po dograniu Wiktora Putina. W 23 minucie ten sam piłkarz miał szansę na dublet, ale uderzył nad poprzeczką. Po chwili Dawid Rosiak skutecznie interweniował po strzale Dawida Sojdy. Dopiero w 29 minucie Orlęta pokusiły się o odpowiedź (niecelna próba Macieja Filipowicza). Po chwili Karol Rycaj nie zdołał wykorzystać pustego przelotu Mateusza Zająca. Podopieczni Raczyńskiego odżyli w końcówce pierwszej połowy, ale Unia również odgryzała się. Do przerwy było 1:0 dla tarnowian.

W 65 minucie Biały skompletował dublet. Asystę przy trafieniu zanotował Szymon Kamiński, który za lekko główkował w kierunku Rosiaka. Unia prowadziła 2:0, ale od 68 minuty musiała grać w dziesiątkę. Michał Miłkowski pojawił się na boisku chwilę wcześniej, ale z powodu kontuzji nie mógł kontynuować gry. Trener beniaminka z Tarnowa nie miał już młodzieżowców na ławce, więc został pozbawiony pola manewru. Orlęta grały z przewagą jednego zawodnika, ale nie zdołały zdobyć choćby bramki kontaktowej. Na dobrą sprawę, poza okazją Piotra Kuźmy, nie było ku temu okazji. Radzynianie zagrali słabo i zasłużenie przegrali.

W następnej kolejce Orlęta ponownie zmierzą się z beniaminkiem – Koroną Rzeszów. Mecz zaplanowano na 8 września, godz. 16:30.

04.09.21, 16:00 – Radzyń Podlaski

III liga: Orlęta Radzyń Podlaski – Unia Tarnów 0:2 (0:1)

Bramki: Artur Biały 15, 65

Orlęta: 12. Dawid Rosiak – 6. Pawieł Czeladko, 2. Mateusz Chyła, 23. Szymon Kamiński, 3. Patryk Szymala – 7. Przemysław Koszel, 16. Arkadiusz Korolczuk (27, 5. Ernest Skrzyński), 10. Maciej Filipowicz (75, 4. Norbert Myszka), 17. Piotr Ćwik (65, 14. Jan Bożym), 15. Karol Rycaj (75, 20. Piotr Bryja) – 9. Arkadiusz Maj (75, 11. Piotr Kuźma)

Unia: 1. Mateusz Zając – 13. Igor Dubas (66, 28. Michał Miłkowski), 14. Adrian Kajpust, 20. Adam Kokoszka, 4. Paweł Węgrzyn, 70. Marcin Sierczyński – 21. Maksymilian Starzyk (66, 3. Bartosz Biś), 8. Patryk Orlik (83, 5. Kacper Ostrowski), 10. Wiktor Putin (75, 17. Kacper Nytko), 11. Dawid Sojda (83, 9. Szymon Adamski) – 7. Artur Biały

Żółte kartki: Patryk Szymala 47, Arkadiusz Maj 58, Mikołaj Raczyński 90+1 (na ławce) – Marcin Sierczyński 78

Sędzia: Damian Deptuła (Białystok)