wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Skromne zwycięstwo Górnika z Pogonią (multimedia)

Skromne zwycięstwo Górnika z Pogonią

W meczu sparingowym rozegranym w Lubartowie MKP Pogoń przegrał z ekstraklasowym Górnikiem Łęczna 0:1.

Wobec pauzy spowodowanej odwołaniem meczu ligowego z Lechem II Poznań, siedlecka Pogoń rozegrała mecz sparingowy z Górnikiem Łęczna.

W pierwszych minutach gra była wyrównana. W 3 minucie Maciej Wichtowski próbował zaskoczyć Macieja Gostomskiego strzałem z rzutu wolnego. Pięć minut później odpowiedział Michał Mak niecelnie strzelając z okolicy 20 metra. W 21 minucie Wiktor Preuss przejął futbolówkę, zagrał do Eduardsa Višņakovsa, który nie potrafił wślizgiem umieścić piłki w siatce. W 28 minucie Wichtowski sfaulował w polu karnym Damiana Gąskę i sędzia wskazał na 11 metr. Karnego nie wykorzystał Bartosz Śpiączka. W końcówce połowy Górnik miał kilka okazji na objęcie prowadzenia, lecz do przerwy gole nie padły.

W 56 minucie Marcel Wędrychowski sprawdził czujność Rafała Misztala. Odpowiedzieli siedlczanie po akcji Franciszka Wróblewskiego i strzale tuż nad poprzeczką. Po godzinie gry interweniować musiał Jakub Nowaczek, po uderzeniu głową Wichtowskiego. Kilka minut później znów czujność Nowaczka sprawdzili siedlczanie, po uderzeniu z rzutu wolnego Wojciecha Trochima. Górnik w 70 minucie miał okazję po strzale Daniela Dziwniela, lecz piłka nie trafiła w światło bramki. Kilka minut później Górnik objął prowadzenie. Wędrychowski zszedł do środka i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Chwilę później mogło być 2:0 po akcji jednego z zawodników testowanych. Pogoń odpowiedziała jeszcze strzałami Macieja Górskiego i Dominika Leszczuka, lecz najpierw, na posterunku był Nowaczek, a młody Pogonista przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W Pogoni wystąpił Julien Tadrowski, w przeszłości zawodnik Górnika Łęczna.

Kolejne ligowe spotkanie MKP Pogoń rozegra w piątek 10 września o 16:00 w Krakowie z miejscową Garbarnią.

04.09.21, 12:00 – Lubartów

Sparing: Górnik Łęczna – Pogoń Siedlce 1:0 (0:0)

Bramka: Marcel Wędrychowski 73

W 28 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Bartosz Śpiączka (Bartosz Klebaniuk obronił).

Górnik: 33. Maciej Gostomski (46, 30. Jakub Nowaczek) – 4. Maciej Orłowski, 25. Paweł Baranowski (46, 2. Tomasz Midzierski), 5. zawodnik testowany I, 3. Leândro (46, 20. Daniel Dziwniel) – 27. Michał Mak (46, 26. Marcel Wędrychowski; 76, 24. Michał Goliński), 40. Janusz Gol (46, 8. Szymon Drewniak; 76, 7. Tomasz Tymosiak), 6. Łukasz Szramowski (46, 23. Bartłomiej Kalinkowski), 94. Damian Gąska (46, 11. zawodnik testowany III), 17. zawodnik testowany II (46, 22. Serhij Krykun; 76, 10. Aleksander Jagiełło) –  18. Bartosz Śpiączka (29, 28. Paweł Wojciechowski; 46, 9. zawodnik testowany IV)

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk (46 Rafał Misztal) – 98. Maciej Kołoczek (46, 23. Franciszek Wróblewski), 19. Maciej Wichtowski, 5. Robert Majewski, 32. Dawid Nojszewski (46, 27. Julien Tadrowski) – 11. Wiktor Preuss, 6. Mateusz Piotrowski (71, 21. Dominik Leszczuk), 14. Michał Kobiałka, 10. Marcin Kozłowski (63, 9. Wojciech Trochim), 25. Cezary Demianiuk (71, 20. Cezary Bujalski) – 15. Eduards Višņakovs (63, 22. Maciej Górski)

Żółte kartki: Janusz Gol 5, zawodnik testowany I 56

Sędzia: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska)