Nadal bez przełamania (fotogaleria)

Na przełamanie przyjdzie jeszcze poczekać. Siedleccy rugbiści przegrali 8:32 z Budowlanymi Lublin.

Pogonistów nie trzeba było specjalnie motywować przed pierwszym gwizdkiem. Siedlczanie w dwóch pierwszych kolejkach zanotowali dwie porażki.

Pierwszy kwadrans nie był udany dla siedlczan. Po pierwsze Pogoniści stracili osiem punktów, a po drugie Marka Mirosza. Weteran Pogoni musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji. Siedlczanie próbowali coś zdziałać z przodu, ale ofensywa pozbawiona przebojowego Przemysława Rajewskiego była wyjątkowo bezzębna. W końcówce emocje rozgrzał Igor Pątek, który najpierw przeprowadził imponujący rajd, a następnie wykorzystał karnego. Do przerwy było 8:3 dla gości z Lublina.

W przerwie meczu dotychczasowy rekordzista pod względem oficjalnych meczów dla MKS Pogoń Siedlce Zbigniew Wyrębiak przekazał pamiątkową tabliczkę Miroszowi, który przebił jego osiągnięcie. Obecnie najlepszy wynik to 216 spotkań.

Po kilku minutach gry Pogoniści czasowo stracili Norberta Kargola, który obejrzał żółtą kartkę. Budowlani wykorzystali grę w przewadze i objęli prowadzenie 15:3. Rugbiści z Lublina nie zatrzymywali się i dosyć regularnie powiększali stan posiadania, aż do 25:3. W końcówce honorowe przyłożenie zanotował Mateusz Dąbrowski. Ostatecznie Pogoń przegrała 8:32.

Debiut w barwach Pogoni zanotował Kacper Boruc.