Strzelanina w Siedlcach. Piaseczno wypunktowało Pogoń II (multimedia)

Strzelanina w Siedlcach. Piaseczno wypunktowało Pogoń II

Rezerwy Pogoni przegrały u siebie z MKS Piaseczno 3:5.

Pogoniści zagrali m.in. bez pauzującego za nadmiar żółtych kartek Mohameda Amzila. Zespół Damiana Guzka wzmocniło siedmiu zawodników z kadry II-ligowca.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gości. W 21 minucie do siatki Pogoni trafił Kamil Matulka po asyście Konrada Rudnickiego. Sześć minut później było już 2:0 po trafieniu z kilku metrów Szymona Wiejaka. Nie minęły dwie minuty, a Piaseczno po raz trzeci znalazło sposób na pokonanie Maksyma Wadacha. Strzelcem był ponownie Wiejak, który chwilę wcześniej ostrzeliwał poprzeczkę i bramkarza Pogoni. Gdy wydawało się, że wynik jest już rozstrzygnięty, przed przerwą Pogoniści odpowiedzieli bramką. Strata piłka gości w środku pola, dała Cezaremu Bujalskiemu szansę, której nie zmarnował.

Po zmianie stron gra się wyrównała i biało-niebiescy zaczęli dochodzić do głosu. W 74 minucie Bujalski po raz drugi skierował piłkę do siatki, dając siedlczanom kontaktowego gola. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania Bujalski wpadł w pole karne Piaseczna, a faulu na nim dopuścił się Tymoteusz Barwiński. Przed szansą na wyrównanie z jedenastki stanął Maciej Kołoczek i ostatecznie zdobył wyrównującego gola. Gdy wydawało się, że to Pogoniści pójdą za ciosem, goście po raz kolejny wyszli na prowadzenie. Na bramkę Wadacha uderzał Wiejak, bramkarz obronił strzał, lecz wobec dobitki Rudnickiego był bezradny. Od 82 minuty Pogoń musiała grać w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce Adriana Czerskiego. W 90 minucie wynik ustalił rezerwowy Mateusz Wysocki, wykańczając kontrę przyjezdnych.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie rezerwy Pogoni zagrają w środę 8 września o 18:00 w Siedlcach z Milanem Milanówek. Godzinę później, również w Siedlcach juniorzy MKP Pogoń w ramach okręgowego Pucharu Polski podejmą Hutnika Huta Czechy.

05.09.21, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

forBET IV liga: Pogoń II Siedlce – MKS Piaseczno 3:5 (1:3)

Bramki: Cezary Bujalski 38, 74, Maciej Kołoczek 77 (k) – Kamil Matulka 21, Szymon Wiejak 27, 29, Konrad Rudnicki 81, Mateusz Wysocki 90

Pogoń II: 33. Maksym Wadach – 2. Maciej Kołoczek, 17. Przemysław Rodak, 18. Marcin Burkhardt, 19. Adrian Czerski – 7. Miguel López (46, 14. Sebastian Szczepaniak), 55. Dominik Leszczuk (71, 5. Dawid Płudowski), 8. Kamil Dmowski, 22. Wojciech Trochim, 16. Dawid Nojszewski (54, 6. Maciej Gawinkowski) – 9. Cezary Bujalski (82, 32. Jan Helak)

Piaseczno: 1. Jakub Stefaniak – 6. Tymoteusz Barwiński (80, 10. Łukasz Krupnik), 21. Michał Janowski, 19. Adrian Dobies, 25. Kamil Ziemnicki – 11. Kamil Matulka, 5. Rafał Macioszek (84, 16. Bartłomiej Faliszewski), 8. Kamil Hernik (63, 14. Ahmed Ayodeji), 27. Szymon Wiejak, 7. Michał Suchanek (80, 18. Mateusz Wysocki) – 9. Konrad Rudnicki (90+3, 13. Bartosz Orłowski)

Żółte kartki: Adrian Czerski 13, 82, Kamil Dmowski 58, Dawid Płudowski 84, Wojciech Trochim 88 – Michał Janowski 41, Szymon Wiejak 69

Sędzia: Michał Borkowski (Warszawa)