sobota, 20 kwietnia 2024r.

Powrót do rywalizacji. Druga wizyta Pogoni w Krakowie

W meczu 8 kolejki eWinner II ligi Pogoń Siedlce o godzinie 16:00 na wyjeździe zmierzy się z Garbarnią Kraków.

POWRÓT PO PRZERWIE

Pogoń do ligowej rywalizacji wraca po dwóch tygodniach przerwy. W ubiegły weekend siedlczanie nie zagrali spotkania z rezerwami Lecha Poznań, a zamiast tego w sparingu zmierzyli się z Górnikiem Łęczna. Spotkanie z Kolejorzem przełożone zostało na 15 września. Również Garbarnia wraca po przerwie, gdyż ich mecz poprzedniej kolejki z Hutnikiem przełożono.

DRUGA WIZYTA W KRAKOWIE

W eWinner II lidze grają dwie drużyny z Krakowa. Pogoń już raz w tym sezonie gościła w stolicy Małopolski. Siedlczanie mierzyli się z Hutnikiem i zdołali wygrać 3:1. Teraz podopieczni Bartosza Tarachulskiego z pewnością liczą na powtórkę i zgarnięcie kompletu oczek.

BILANS STARĆ

Pogoń i Garbarnia mierzyły się ze sobą czternaście razy. Bilans tych starć korzystniejszy jest dla drużyny z Krakowa. Garbarnia wygrała sześciokrotnie, padły cztery remisy i cztery razy górą byli siedlczanie. Stosunek bramkowy wynosi 23:15 na korzyść obchodzącej w zeszły weekend stulecie istnienia klubu Garbarnię.

SĘDZIA Z KIELC

Piątkowy mecz poprowadzi Marek Śliwa. Sędzia z Kielc sędziował już w tym sezonie spotkanie z udziałem Pogoni. Siedlczanie przegrali w nim z rezerwami Śląska Wrocław 0:3.

źródło: własne; foto: Kamil Sulej