Wywalczyli remis w Grodzie Kraka

Pogoń Siedlce przywiozła punkt z Krakowa, choć przez prawie całą drugą połowę grała w osłabieniu.

SYTACJA WYJŚCIOWA

Pogoń do Krakowa pojechała po dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach. W swoim poprzednim występie podopieczni Bartosza Tarachulskiego przegrali 0:2 z GKS Bełchatów i w meczu z Garbarnią chcieli poszukać okazji do rehabilitacji.

W mecz lepiej weszli Pogoniści, którzy zaatakowali już w pierwszym kwadransie. Najpierw groźnie zza pola karnego uderzył Marcin Kozłowski, a po chwili siedlczanie mieli jeszcze rzut rożny. Po centrze łukowianina z narożnika w szesnastce najlepiej odnalazł się Robert Majewski i środkowy obrońca dał prowadzenie biało-niebieskim. Po straconej bramce do odrabiania strat ruszyli gospodarze. Okazja ku temu nadarzyła im się w 28 minucie i została skutecznie wykorzystana. Po strzale głową do remisu doprowadził Michał Feliks. W ostatnim kwadransie bliżsi objęcia prowadzenia była Garbarnia. W 37 minucie z uderzeniem Dawida Malika poradził sobie Bartosz Klebaniuk, a następnie niewiele pomylił się Wojciech Słomka. Do przerwy utrzymał się rezultat remisowy.

Druga połowa przyniosła wiele emocji i zwrotów akcji. Początek dla Garbarni, która objęła prowadzenie za sprawą Bartłomieja Purchy. Rezerwowy wykorzystał jedenastkę podyktowaną za bezmyślny faul Juliena Tadrowskiego we własnej szesnastce. Na domiar złego Pogoń została podwójnie ukarana, bowiem sędzia Marek Śliwa do karnego dołożył czerwoną kartkę. Osłabieni biało-niebiescy pokazali charakter. W 57 minucie Dorian Frątczak poradził sobie z uderzeniem Miłosza Przybeckiego, który zameldował się na boisku po przerwie. Po chwili golkiper Garbarni musiał już wyciągać piłkę z siatki. Maciej Wichtowski zamienił na bramkę dośrodkowanie Kozłowskiego z rzutu wolnego. W końcówce obie drużyny miały swoje okazje, ale więcej goli nie padło. Co prawda, w 67 minucie piłka znalazła się po raz trzeci w bramce gości, ale sędzia liniowy wcześniej pokazał spalonego. Pogoń podzieliła się punktami z Garbarnią.

Następny mecz siedlczanie rozegrają już w środę, kiedy to w zaległym spotkaniu podejmą rezerwy Lecha Poznań.

10.09.21, 16:00 – Kraków

eWinner II liga: Garbarnia Kraków – Pogoń Siedlce 2:2 (1:1)

Bramki: Michał Feliks 28, Bartłomiej Purcha 52 k – Robert Majewski 14, Maciej Wichtowski 58

Garbarnia: 1. Dorian Frątczak – 11. Daniel Morys (74, 15. Grzegorz Marszalik), 22. Jakub Banach, 31. Donatas Nakrošius, 5. Mateusz Bartków – 7. Wojciech Słomka, 6. Mateusz Duda (46, 32. Kamil Bentkowski), 53. Wiktor Szywacz, 23. Dawid Malik (78, 9. Jakub Kuczera), 19. Bartłomiej Korbecki (46, 98. Bartłomiej Purcha) – 99. Michał Feliks

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 98. Maciej Kołoczek, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 2. Krystian Miś (75, 11. Wiktor Preuss) – 56. Cezary Demianiuk (90, 6. Mateusz Piotrowski), 27. Julien Tadrowski, 14. Michał Kobiałka (75, 17. Bartosz Rymek), 10. Marcin Kozłowski II, 23. Franciszek Wróblewski (46, 7. Miłosz Przybecki) – 22. Maciej Górski (80, 15. Eduards Višņakovs).

Żółte kartki: Mateusz Duda, Donatas Nakrošius, Wiktor Szywacz, Michał Feliks – Maciej Wichtowski, Michał Kobiałka, Robert Majewski, Wiktor Preuss, Bartosz Rymek

Czerwona kartka: Julien Tadrowski (49, za uderzenie przeciwnika)

Sędzia: Marek Śliwa (Kielce)