czwartek, 18 kwietnia 2024r.

100 meczów na 100-lecie #63: Podlasie Sokołów Podlaski – Płomień Dębe Wielkie (fotogaleria)

Płomienni zanotowali premierowe wyjazdowe zwycięstwo w sezonie 2021-22. Beniaminek z Dębego Wielkiego wygrał 2:0 z Podlasiem Sokołów Podlaski.

Podlasie nie miało swojego dnia. Gra drużyny Adriana Żurańskiego była bezbarwna i trudno było uwierzyć, że ta sama drużyna jeszcze niedawno mogła pochwalić się passą czterech kolejnych zwycięstw. W pierwszej połowie sokołowianie posiadali optyczną przewagą, jednak nie przekładała się ona na celne strzały. Większość ataków była tworzona prawym skrzydłem, na którym sumiennie pracowali Łukasz Skwarek i Alistair Selamolela. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem gola zdobyli przyjezdni. Tuż przed gwizdkiem sędziego oznaczającego przerwę Daniel Matwiejczyk trafił na pustaka po dograniu Kacpra Smoderka.

Po przerwie podopieczni Żurańskiego planowali szybko doprowadzić do remisu, lecz nie bardzo mieli pomysł na to jak tego dokonać. Płomień atakował z rzadka, ale konkretnie. W 58 minucie Jakub Bieliński końcami palców przeniósł piłkę nad poprzeczką po centrostrzale Josiaha Chukwudiego. Podlasie odpowiedziało wrzutką Huberta Fabisiaka i niecelną główką Skwarka. To była 100-procentowa sytuacja. W 88 minucie losy meczu rozstrzygnął Bartłomiej Woś, który technicznym strzałem przerzucił piłkę nad bezradnym Bieliński. W międzyczasie problemy zdrowotne zgłosił golkiper gości Jakub Czajka i nie mógł kontynuować gry. Zastąpił go Kacper Winiarek, który praktycznie nie miał nic do roboty. Płomień wygrał 2:0.

18 września o 16:00 Podlasie zagra w Mińsku Mazowieckim z Mazovią, zaś Płomień dzień później o 15:00 podejmie Oskara Przysucha.

11.09.21, 16:00 – Sokołów Podlaski

forBET IV liga: Podlasie Sokołów Podlaski – Płomień Dębe Wielkie 0:2 (0:1)

Bramki: Daniel Matwiejczyk 45+2, Bartłomiej Woś 88

Podlasie: 1. Jakub Bieliński – 14. Fernando De la Flor, 6. Dominik Barciak, 2. Dawid Ardej – 16. Łukasz Skwarek (70, 17. Dominik Krupa), 9. Hubert Fabisiak, 19. Marcin Siedlecki (60, 3. Kacper Komycz), 13. Jakub Jopek (70, 7. Dawid Kobus) – 10. Alistair Selamolela, 18. Mateusz Omieciuch (46, 8. Cezary Mitas), 4. Enrique Rojas

Płomień: 77. Jakub Czajka (78, 1. Kacper Winiarek) – 2. Kacper Pyrek, 27. Marcin Świstak, 16. Jan Laskowski, 24. Damian Bąk – 17. Bartłomiej Woś, 23. Aboubacar Condé, 21. Emil Możdżonek (78, 33. Damian Pytel), 5. Kacper Smoderek (46, 7. Grzegorz Siporski), 22. Josiah Chukwudi – 11. Daniel Matwiejczyk (70, 53. Mateusz Malesa)

Żółte kartki: Dominik Krupa 90, Dawid Ardej 90+3 – Bartłomiej Woś 90+4

Sędzia: Krzysztof Szczęsny (Warszawa)