Dublet Trochima. Czerwony mecz rezerw Pogoni w Garwolinie

Rezerwy Pogoni pokonały na wyjeździe Wilgę Garwolin 2:1. Obie bramki dla Pogonistów zdobył Wojciech Trochim.

Sześciu zawodników z kadry II-ligowca zabrał na mecz wyjazdowy trener Pogoni II Damian Guzek.

Pierwsza połowa spotkania była lepsza w wykonaniu siedlczan. W 25 minucie jeden z biało-niebieskich został sfaulowany w polu karny i prowadzenie, strzelając z wapna dał Pogoni Wojciech Trochim. Później szansę na zmianę wyniku miały obie strony, ale to w końcówce odsłony Pogoniści zdołali strzelić drugiego gola. Kamil Dmowski obsłużył Trochima, a ten skompletował dublet.

Po zmianie stron więcej z gry mieli gospodarze, choć i Pogoń mogła zdobyć kolejne gole. Od 68 minuty rezerwy MKP musiały grać w osłabieniu po czerwonej kartce za drugą żółtą Przemysława Misiaka. Obrońca zagrał ręką we własnym polu karnym i tym samym gospodarze mieli doskonałą okazję na zdobycie kontaktowego gola. Bramkę z 11 metrów strzelił Sebastian Papiernik. Mimo gry w dziesiątkę siedlczanie mieli jeszcze okazje na gole, lecz zabrakło skuteczności. W końcówce meczu Jakub Wągrodzki i Wojciech Majsterek także ujrzeli czerwone kartki i musieli przedwcześnie opuścić plac gry.

W Wildze zagrał były piłkarz Pogoni Piotr Talar, zaś asystentem trenera zespołu z Garwolina jest również ex-Pogonista – Kamil Zawadka.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie MKP Pogoń II Siedlce rozegra w środę 15 września o 16:30 w Sokołowie Podlaskim z miejscowym Podlasiem. Będzie to mecz III rundy okręgowego Pucharu Polski. Tego samego dnia o 19:00 w Siedlcach juniorzy Pogoni podejmą Orła Unin.

11.09.21, 11:00 – Garwolin

forBET IV liga: Wilga Garwolin – Pogoń II Siedlce 1:2 (0:2)

Bramki: Sebastian Papiernik 65 (k) – Wojciech Trochim 25 (k), 44

Wilga: 12. Dawid Wasążnik – 19. Damian Papiernik (65, 6. Dominik Zabiegałowski),  5. Kamil Piotrowski, 11. Piotr Talar, 9. Sebastian Grzegorczyk (46, 17. Przemysław Alot), 15. Jakub Wągrodzki, 8. Kacper Kowalski (65, 4. Wojciech Majsterek), 13. Grzegorz Piesio, 3. Kacper Zalewski (46, 14. Szymon Rudzki), 10. Tomasz Paszkowski (46, 20. Piotr Jarzyna), 7. Sebastian Papiernik

Pogoń II: 12. Rafał Misztal – 4. Przemysław Misiak, 17. Przemysław Rodak, 18. Marcin Burkhardt, 16. Adrian Czerski – 9. Michał Litwa (65, 5. Dawid Płudowski), 14. Mohamed Amzil, 7. Miguel López, 22. Wojciech Trochim (85, 21. Bartłomiej Moch), 19. Cezary Bujalski (82, 55. Balázs Boda)  – 8. Kamil Dmowski (90, 6. Piotr Owczarczyk)

Żółte kartki: Sebastian Grzegorczyk 23, Łukasz Grązka 24, 38 (na ławce), Kacper Kowalski 61, Wojciech Majsterek 72, 90+3, Jakub Wągrodzki 76, 89, Grzegorz Piesio 79 – Przemysław Misiak 66, 68, Damian Guzek 68 (na ławce)

Czerwone kartki: Łukasz Grązka 38 (za drugą żółtą), Jakub Wągrodzki 89 (za drugą żółtą), Wojciech Majsterek 90+3 (za drugą żółtą) – Przemysław Misiak 68 (za drugą żółtą)

Sędzia: Dawid Muc (Radom)