Ważne zwycięstwo w zaległym meczu. Rezerwy Lecha ograne (fotogaleria)

W zaległym meczu eWinner II ligi Pogoń Siedlce wygrała z rezerwami Lecha Poznań 2:0.

SYTAUCJA WYJŚCIOWA

Pogoń w środku tygodnia odrabiała drugoligowe zaległości, mierząc się w spotkaniu 7 kolejki z rezerwami Lecha Poznań.

Mecz zaczął się dla Pogoni źle, gdyż już w jednej z pierwszych akcji kontuzji doznał Mateusz Piotrowski, który murawę opuścił na noszach. Nie przeszkodziło to jednak siedlczanom zdobyć bramki. Jeszcze przed upływem kwadransa dobry podaniem Macieja Górskiego obsłużył Miłosz Przybecki, a snajper gospodarzy umieścił piłkę w siatce. Pogoń szybko mogła podwoić prowadzenie, ale na drodze do szczęścia stanęła poprzeczka. W kolejnych fragmentach na murawie działo się nieco mniej, a gra była dość rwana przez kolejne urazy. W związku z tym do przerwy utrzymał się rezultat 1:0.

W drugiej połowie rezerwy Lecha chciały ruszyć do odrabiania strat, ale swoich rywali zaskoczyła znów Pogoń. W 54 minucie przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Wojciech Trochim i zrobiło się 2:0 dla siedlczan. Lechch II był bliski szybkiej odpowiedzi i trafienia kontaktowego po centrze z rzutu rożnego. Maksymilian Pingot ostemplował jednak poprzeczkę po pustym przelocie Bartosza Klebaniuka. W 71 minucie rezerwowy Jakub Antczak popisał się dobrym uderzeniem z dystansu. Pogonistów po raz kolejny od utraty bramki uratowała poprzeczka. Ostatecznie do końca wynik nie uległ już zmianie i Pogoń wygrała 2:0, notując ważny komplet oczek.

Trenerem rezerw Lecha jest Artur Węska, który w przeszłości pracował również w siedleckim klubie.

PLANY POGONI

Kolejny mecz Pogoniści rozegrają już w niedzielę, kiedy to podejmą Pogoń Grodziski Mazowiecki.

15.09.21, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga:  Pogoń Siedlce – Lech II Poznań 2:0 (1:0)

Bramki: Maciej Górski 9, Wojciech Trochim 54

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 11. Wiktor Preuss, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 2. Krystian Miś – 56. Cezary Demianiuk (68, 23. Franciszek Wróblewski), 6. Mateusz Piotrowski (4, 9. Wojciech Trochim), 17. Bartosz Rymek, 10. Marcin Kozłowski (77, 14. Michał Kobiałka), 7. Miłosz Przybecki – 22. Maciej Górski (77, 22. Eduards Višņakovs)

Lech II: 1. Bartosz Mrozek – 19. Arkadiusz Kaczmarek, 20. Adrian Laskowski, 3. Mateusz Skrzypczak (46, 3. Maksymilian Pingot), 13. Jakub Malec – 11. Filip Wilak (58, 7. Tymoteusz Klupś), 8. Łukasz Norkowski, 6. Artur Marciniak (46, 23. Antoni Kozubal), 15. Siergiej Kriwiec, 21. Patryk Gogół (68, 22. Jakub Antczak) – 9. Łukasz Spławski (38, 17. Roko Baturina)

Żółte kartki: Robert Majewski 48, Maciej Górski 63, Krystian Miś 87, Franciszek Wróblewski 90+3 – Antoni Kozubal 53, Maksymilian Pingot 63, Siergiej Kriwiec 87, Arkadiusz Kaczmarek 87

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce)