100 meczów na 100-lecie #65: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Podlasie Sokołów Podlaski (fotogaleria)

Mazovia dominowała przez prawie cały derbowy mecz z Podlasiem, jednak tylko zremisowała. Sokołowianie oddali jeden celny strzał, w ostatniej akcji spotkania…

Mecz był toczony w deszczowej jesiennej pogodzie. Przez całą pierwszą połowę Podlasie, grające bez narzekających na urazy Marcina Siedleckiego i Mateusza Omieciucha, z rzadka wychodziło z własnej połowy. Mazovia dominowała i regularnie stwarzała zagrożenie pod bramką dobrze dysponowanego Jakuba Bielińskiego. W 18 minucie Michał Bondara trafił w słupek. W kilku innych sytuacjach napastnikowi Mazy brakowało szczęścia. Najlepszej okazji nie wykorzystał Krystian Przyborowski, który w 39 minucie przegrał pojedynek sam na sam z Bielińskim.

Tuż po przerwie Ihor Krasznewśkyj celnie główkował po miękkiej wrzutce Dawida Jabłońskiego. W 67 minucie Ukrainiec powinien mieć dublet, jednak Bieliński wygrał kolejny pojedynek oko w oko. W końcówce Podlasie zaczęło grać odważniej. Niewiele jednak wskazywało na remis. W ostatniej akcji meczu rezerwowy Cezary Mitas otrzymał piłkę na prawym skrzydle, zszedł do środka i strzałem przy dalszym słupku pokonał Dominika Puska.

Remis 1:1 wpisał się w atmosferę przyjaźni na trybunach, na których działo się więcej niż na boisku. Były race, flagi, serpentyny i wspólny doping prowadzony przez zunifikowane siły kibiców Podlasia i Mazovii.

18.09.21, 16:00 – Mińsk Mazowiecki

forBET IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Podlasie Sokołów Podlaski 1:1 (0:0)

Bramki: Ihor Krasznewśkyj 47 – Cezary Mitas 90+4

Mazovia: 1. Dominik Pusek – 29. Oliwier Jurczak, 11. Rafał Słowik, 18. Norbert Jędrzejczyk, 14. Dawid Jabłoński – 77. Ihor Krasznewśkyj, 15. Mateusz Pędowski (76, 6. Damian Budkiewicz), 20. Dmytro Skobłow (76, 3. Adam Niemyjski), 5. Krystian Przyborowski – 10. Wojciech Wocial, 9. Michał Bondara

Podlasie: 1. Jakub Bieliński – 20. Kamil Horowicz (24, 14. Fernando de la Flor), 6. Dominik Barciak, 2. Dawid Ardej – 16. Łukasz Skwarek, 9. Hubert Fabisiak, 3. Kacper Komycz, 13. Jakub Jopek (65, 4. Łukasz Parzonka) – 11. Patryk Wyrozębski (65, 8. Cezary Mitas) – 10. Alistair Selamolela, 7. Enrique Rojas (73, 18. Kamil Wójcik)

Żółte kartki: Mateusz Pędowski 28 – Dmytro Skobłow 70

Sędzia: Michał Więckowski (Warszawa)