Niedzielne rozczarowanie. Trzy punkty pojechały do Grodziska Mazowieckiego (fotogaleria)

W niedzielnym meczu 9 kolejki eWinner II ligi Pogoń Siedlce przegrała z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:2.

Po środowym zwycięstwie z rezerwami Lecha Poznań siedlczanie tym razem chcieli pokonać beniaminka z Grodziska Mazowieckiego.

W pierwszych minutach do ofensywy próbowali ruszyć gospodarze. Dwukrotnie m.in. szczęścia szukał Marcin Kozłowski, jednak nie potrafił znaleźć drogi do siatki. W kolejnych fragmentach do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni. Aktywny w zespole z Grodziska Mazowieckiego był Michał Wrzesiński i to właśnie on jako pierwszy wpisał się na listę strzelców w 37 minucie. Goście szybko poszli za ciosem. Siedem minut później po serii błędów defensywy biało-niebieskich na 2:0 podwyższył Wojciech Kalinowski. Wydawało się, że piłkarze beniaminka zejdą na przerwą z dwubramkowym prowadzeniem, jednak w doliczonym czasie po bardzo ładnym strzale gola kontaktowego strzelił Miłosz Przybecki. Do przerwy było 1:2.

Do drugiej połowy gospodarze przystąpili bez zmian. To było zaskakujące, ponieważ w pierwszej połowie kilku piłkarzy było całkowicie poza grą. W 55 minucie Artur Haluch poradził sobie ze strzałem Bartosza Rymka. W kolejnych minutach biało-niebiescy irytowali nieporadnością. W 72 minucie powinno być 2:2. Grodziszczanie przetrwali jednak ostrzał. Najbliżej szczęścia był Cezary Demianiuk, ale w tłoku w polu bramkowym nie miał miejsca na celne uderzenie. Ostatecznie siedlczanie nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania i trzy punkty pojechały do Grodziska Mazowieckiego.

W drużynie beniaminka zagrali byli piłkarze Pogoni Siedlce – Michał Wrzesiński i Rafał Zembrowski.

W następnej kolejce Pogoń 25 września na wyjeździe zmierzy się z Chojniczanką Chojnice. Ponadto zmianie uległ termin jednego z kolejnych meczów siedlczan. Pogoniści domowy mecz z KKS Kalisz rozegrają w niedzielę 4 października.

W najbliższym czasie Pogoń czeka także mecz w I rundzie Pucharu Polski. Siedlczanie mimo porażki z Olimpią Elbląg na boisku otrzymali walkower. W minionym tygodniu rozpatrzono odwołanie elblążan, ale Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN podtrzymała decyzję o awansie Pogonistów. W związku z tym biało-niebieskich czeka starcie z Sokołem Ostróda.

19.09.21, 14:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga:  Pogoń Siedlce – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:2 (1:2)

Bramki: Miłosz Przybecki 45+2  Michał Wrzesiński 37, Wojciech Kalinowski 44

Pogoń S.: 97. Bartosz Klebaniuk – 98. Maciej Kołoczek, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 2. Krystian Miś – 7. Miłosz Przybecki, 9. Wojciech Trochim (67, 6. Mateusz Piotrowski), 17. Bartosz Rymek (79, 18. Miguel Lopez), 10. Marcin Kozłowski, 56. Cezary Demianiuk – 15. Eduards Višņakovs (67, 23. Franciszek Wróblewski)

Pogoń G. M.: 1. Artur Haluch – 23. Michał Zimmer, 99. Daniel Choroś (77, 8. Rafał Zembrowski), 27. Michał Gładysz, 75. Aleksander Theus – 77. Wojciech Kalinowski (77, 20. Piotr Maślanka), 18. Piotr Owczarek, 6. Jakub Kołaczek (90+1, 13. Sebastian Kobiera), 14. Michał Wrzesiński, 7. Mateusz Lisowski – 9. Jean Franco Sarmiento (90+1, Damian Jaroń)

Żółte kartki: Bartosz Rymek 62, Maciej Wichtowski 70 – Daniel Choroś 54, Michał Zimmer 88, 89, Damian Jaroń 90+3

Czerwona kartka: Michał Zimmer (89, za drugą żółtą)

Sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn)