100 meczów na 100-lecie #66: Polska U-16 – Polonia Warszawa U-17 (fotogaleria)

Przebywająca na zgrupowaniu w Siedlcach reprezentacja Polski do lat 16 wygrała 2:1 z juniorami Polonii Warszawa.

Reprezentacja Polski dowodzona przez Marcina Dornę od 20 września przebywa na zgrupowaniu w Siedlcach. Biało-czerwoni będą korzystali z gościnności obiektów zarządzanych przez ARMS do 23 września.

Drugiego dnia zgrupowania młodzi Polacy rozegrali sparing z trzecią drużyną grupy A Centralnej Ligi Juniorów U-17, czyli MKS Polonia Warszawa.

Podopieczni Dorny objęli prowadzenie w 3 minucie po błędzie golkipera Czarnych Koszul. Z prezentu skorzystał Patryk Drygiel. Polonia szybko otrząsnęła się po straconej bramce i zaczęła przeważać. Warszawianie wykorzystali jedną z kilku sytuacji. Do wyrównania doprowadził Kacper Banasik. Do przerwy było 1:1.

Ciekawostką drugiej połowy był występ Pawła Kosmalskiego, syna Jacka – legendarnego napastnika Pogoni Siedlce. Kosmal junior na co dzień gra w drużynie juniorów Polonii, ale tym razem zagrał w barwach reprezentacyjnych. Młody napastnik już na początku drugiej połowy wykorzystał sytuację sam na sam i trafił na 2:1. Więcej goli nie padło, choć były sytuacje z obu stron.

W Siedlcach przebywa 24 piłkarzy, w tym siedlczanin Jakub Kolo. W meczu z Polonią nie zagrali jedynie Fabian Borysiuk oraz Dominik Szala.

21.09.21, 16:35 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Mecz towarzyski: Polska U-16 – MKS Polonia Warszawa U-17 2:1 (1:1)

Bramki: Patryk Drygiel 3, Paweł Kosmalski 48 – Kacper Banasik 33

Polska: (I połowa) 1. Miłosz Piekutowski – 11. Rafał Boczoń, 5. Bartłomiej Krysiak, 3. Jakub Krzyżanowski – 18. Michał Prochwicz, 16. Fryderyk Misztal, 17. Jan Faberski, 15. Bartosz Pioterczak, 13. Filip Kowalski – 20. Patryk Drygiel, 19. Jakub Kolo. (II połowa) 12. Aleksander Mickiewicz – 24. Hubert Leopold, 23. Radosław Szafrański, 21. Maksymilian Koj – 33. Oliwier Niklas, 25. Filip Rajczyk, 28. Jakub Wójcik, 27. Jan Łabędzki, 26. Adam Pieniądz – 43. Paweł Kosmalski, 38. Tomasz Rojkowski

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)