100 meczów na 100-lecie #67: Orlęta Radzyń Podlaski – Lechia Zielona Góra (fotogaleria)

Nie udało się radzyńskim Orlętom pokonać pierwszej przeszkody w ogólnopolskim Pucharze Polski. Pomimo dobrej gry podopieczni Mikołaja Raczyńskiego przegrali 2:3 z III-ligową Lechią Zielona Góra.

W pierwszych minutach meczu 1/32 finału ciut lepsze wrażenie sprawiali Lechiści. Piłkarze z Zielonej Góry nie prowadzili ostrzału bramki strzeżonej przez Maksymiliana Ciołka, ale byli groźni po stałych fragmentach gry. Najbliżej powodzenia był Bartosz Konieczny, ale zabrakło mu centymetrów, aby sięgnąć piłki. W 23 minucie Orlęta wyszły na prowadzenie. Po centrze Karola Rycaja odbiła się od górnej części poprzeczki i spadła na głowę Przemysława Koszela. Pomimo rozpaczliwej interwencji Wojciecha Fabisiaka gol padł. Radość miejscowych nie trwała długo. Po wrzutce jakich wiele nie popisał się Ciołek, który zbyt krótko wypiąstkował piłkę. Artur Małecki skorzystał z prezentu i doprowadził do remisu. W 43 minucie Orlęta wróciły na prowadzenie. Szymon Kamiński przytomnie oddał piłkę Arkadiuszowi Majowi, a ten trafił na 2:1 z pomocą rywala. Radzynianie nie zdołali utrzymać korzystnego rezultatu do przerwy. W ostatniej akcji pierwszej połowy Mateusz Surożyński wykorzystał sytuację sam na sam z Ciołkiem. Gospodarze, chyba słusznie, reklamowali spalonego. Tak czy inaczej, do przerwy było 2:2.

Od początku drugiej połowy Orlęta przejęły inicjatywę. Dubletu szukał Maj, jednak go nie znalazł. W 64 minucie Duma Zielonej Góry zapracowała na trzeciego gola. Błąd defensywy wykorzystał Jędrzej Król, który trafił z głowy. Kilka chwil później mogło być po meczu, ale dwiema kapitalnymi interwencjami popisał się Ciołek. W 73 minucie gospodarze byli bliscy bramki na 3:3, jednak Lechistów po strzale Rycaja uratowała poprzeczka. Szczęścia szukał również rezerwowy Dennis Cartella, ale uderzył nad poprzeczką. W końcówce było ciekawie i nerwowo, jednak więcej goli już nie było. Orlęta przegrały 2:3 i zakończyły udział w Pucharze Polski.

22.09.21, 15:30 – Radzyń Podlaski

1/32 finału Fortuna Pucharu Polski: Orlęta Radzyń Podlaski – Lechia Zielona Góra 2:3 (2:2)

Bramki: Przemysław Koszel 23, Arkadiusz Maj 43 – Artur Małecki 36, Mateusz Surożyński 45, Jędrzej Król 64

Orlęta: 1. Maksymilian Ciołek – 6. Pawieł Czeladko, 2. Mateusz Chyła, 4. Norbert Myszka, 3. Patryk Szymala – 7. Przemysław Koszel (86, 14. Jan Bożym), 23. Szymon Kamiński, 5. Ernest Skrzyński (70, 17. Piotr Ćwik), 10. Maciej Filipowicz (70, 11. Dennis Cartella), 15. Karol Rycaj – 9. Arkadiusz Maj

Lechia: 1. Wojciech Fabisiak – 5. Michał Łokietek, 3. Rafał Ostrowski, 19. Jakub Babij – 45. Jędrzej Król (89, 6. Maciej Maćkowiak), 24. Mykyta Łoboda, 4. Sebastian Żukowski (78, 20. Aron Athenstadt), 7. Artur Małecki, 8. Mateusz Surożyński,  14. Mariusz Kaczmarczyk – 9. Bartosz Konieczny (85, 18. Kornel Wieczorek)

Żółte kartki: Szymon Kamiński 27, Mikołaj Raczyński 90 (na ławce), Norbert Myszka 90+4 – Mykyta Łoboda 31, Sebastian Żukowski 34, Kornel Wieczorek 90+4, Andrzej Sawicki 90+5 (na ławce)

Sędzia: Mariusz Myszka (Stalowa Wola)