Dobra passa rezerw. Wygrana w derbach z Naprzodem

Rezerwy Pogoni w derbach powiatu siedleckiego pokonały na wyjeździe Naprzód Skórzec 3:1. Było to czwarte ligowe zwycięstwo Pogonistów z rzędu.

Już w 9 minucie siedlczanie objęli prowadzenie. Faulowany przed polem karnym był Kamil Dmowski i do piłki ustawionej na 18 metrze podszedł Miguel López. Hiszpan przymierzył tuż przy słupku i dał prowadzenie MKP Pogoń. Osiem minut później było już 2:0. Balázs Boda uderzył na bramkę Naprzodu, a piłka po rykoszecie trafiła do siatki Pawła Krawczyka. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowie, z lewej strony boiska piłkę dośrodkował Karol Chojecki, ta odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Tuż przed przerwą drugą żółtą kartę i w konsekwencji czerwoną ujrzał Karol Chojecki i musiał opuścić plac gry, a Naprzód kontynuować spotkanie w osłabieniu.

Po niespełna godzinie gry ponownie z bramki cieszyli się biało-niebiescy. Dominik Leszczuk wypuścił Dmowskiego, który w sytuacji sam na sam z Krawczykiem zdobył kolejną bramkę dla Pogoni. Mimo przewagi siedlczan i kolejnych okazji na gole, więcej bramek w spotkaniu nie było i Pogoniści wygrali ostatecznie 3:1.

W Naprzodzie zagrali byli piłkarze Pogoni: Radosław CałkaAdam Chojecki, Karol Chojecki, Piotr GośTomasz KacprzakMiłosz LubelskiKrystian PazdykaPatryk Skrzypek i Patryk Szachnowski. Trenerem Naprzodu jest były szkoleniowiec biało-niebieskich – Marcin Tomaszewski. Z kolei w Pogoni II wystąpili Adrian Czerski i Kamil Dmowski, w przeszłości reprezentujący barwy Naprzodu.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w sobotę 25 września o 11:00 w Baniosze z miejscowym Orłem.

22.09.21, 16:40 – Skórzec

forBET IV liga: Naprzód Skórzec – Pogoń II Siedlce 1:3 (1:2)

Bramki: Karol Chojecki 35 – Miguel López 9, Balázs Boda 17, Kamil Dmowski 59

Naprzód: 1. Paweł Krawczyk – 22. Maciej Chmielewski, 19. Damian Chłopek, 5. Patryk Szachnowski, 4. Tomasz Kacprzak – 16. Kacper Pawlik, 10. Adam Chojecki (68, 2. Radosław Całka), 6. Patryk Sierociuk (69, 21. Piotr Goś), 20. Miłosz Lubelski (88, 13. Krystian Pazdyka), 14. Karol Chojecki – 11. Patryk Skrzypek

Pogoń II: 33. Maksym Wadach – 4. Przemysław Misiak (89, 6. Adrian Wrzosek), 17. Przemysław Rodak, 23. Julien Tadrowski, 5. Adrian Czerski – 10. Cezary Bujalski (82, 18. Michał Litwa), 16. Mohamed Amzil (66, 77. Bartłomiej Moch), 93. Miguel López (81, 32. Dawid Nojszewski), 21. Dominik Leszczuk (87, 11. Jan Helak), 9. Balázs Boda (55, 14. Sebastian Szczepaniak) – 8. Kamil Dmowski

Żółte kartki: Karol Chojecki 38, 42, Adam Chojecki 53, Patryk Sierociuk 65, Maciej Chmielewski 73, Patryk Szachnowski 90+1 – Przemysław Misiak 38, Mohamed Amzil 45, Cezary Bujalski 52, Dominik Leszczuk 55, Kamil Dmowski 69

Czerwona kartka: Karol Chojecki 42 (Naprzód, za drugą żółtą)

Sędzia: Michał Skolimowski (Siedlce)