sobota, 20 kwietnia 2024r.

100 meczów na 100-lecie #68: Rywal Ruchna – ŁDK Łosice (fotogaleria)

W meczu 6 kolejki siedleckiej klasy A Rywal Ruchna przegrał na boisku w Jartyporach z ŁDK Łosice 2:3.

Niedzielny mecz Rywala Ruchna z ŁDK Łosice był starciem dwóch najlepszych zespołów w tym sezonie na poziomie siedleckiej klasy A. Stawką tego pojedynku był status niekwestionowanego lidera rozgrywek. Przed tym meczem oba zespoły były niepokonane i wszystkie swoje dotychczasowe spotkania ligowe kończyły w tym sezonie zwycięstwami. Ze względu na rozpoczęte prace modernizacyjne na boisku w Ruchnej, Rywal swoje najbliższe mecze domowe rozgrywać musi na obiekcie w Jartyporach. ŁDK meczem z Rywalem chciał zakończyć trwającą od trzech sezonów niemoc w starciach z ekipą z powiatu węgrowskiego. W dotychczasowych 5 meczach Rywala z ŁDK, drużna z Łosic za każdym razem musiała uznać wyższość zespołu z Ruchnej.

Kibice obserwujący mecz w Jartyporach z pewnością nie mogli narzekać na nudy w pierwszej połowie. Pierwszą bramkę w meczu strzelił w 19 minucie Mateusz Kowalczyk, który po zamieszaniu podbramkowym sfinalizował na raty bite na długi słupek dośrodkowanie z rzutu rożnego. Kiedy wydawało się, że Rywal po słabszym początku przejmie kontrolę nad meczem, ale Łosiczanie szybko wrócili do gry. Przy dośrodkowaniu Cezarego Chraszcza z rzutu wolnego, jeden ze stojących w murze obrońców gospodarzy dotknął piłkę ręką w polu karnym i sędzia Marcin Wojciechowski wskazał na wapno. Chwilę później, skutecznym wykonawcą jedenastki był Łukasz Naumiuk. Kolejna bramka ŁDK zrodziła się z solowej akcji Chraszcza, który z łatwością minął dwóch obrońców i dograł na przedpole bramki Tomasza Dębskiego. Obrona Rywala zablokowała pierwszy strzał łosiczan, ale wobec dobitki Pawła Bartoszuka okazała się już bezradna. Przyjezdni zadali trzeci cios w 43 minucie. Z prawego skrzydła dośrodkował Kacper Wyrzykowski a akcję precyzyjnym strzałem głową zakończył wbiegający w tempo Mateusz Weśniuk.

Przez większą część drugiej połowy mecz nie był porywający dla oka. Piłkarze Rywala nie mogli sforsować dobrze broniących łosiczan, natomiast gracze ŁDK kontratakowali nonszalancko i w sposób czytelny dla przeciwnika. Nieco emocji było w samej końcówce spotkania. W 88 minucie Rafał Rostek wykonując rzut wolny niespodziewanie pokonał Piotra Jaszczuka centrostrzałem z około 35 metrów. Zmęczonej drużyny Rywala nie było jednak stać na więcej bramek w tym spotkaniu. Dzięki zwycięstwu w Jartyporach – ŁDK Łosice stał się samodzielnym liderem ligowej tabeli.

W kolejnym ligowym spotkaniu zaplanowanym na niedzielę 3 października o godzinie 16 – Rywal Ruchna podejmie na wyjeździe Miedzankę Miedzna. Przed łosiczanami pracowity tydzień. W środę 29 września o godzinie 16, w ramach 1/4 finału okręgowego Pucharu Polski ŁDK podejmie w Łosicach czwartoligowca Podlasie Sokołów Podlaski. Kolejny ligowy mecz, również domowy, podopieczni Jacka Izdebskiego rozegrają w niedzielę 3 października o godzinie 16, kiedy to do grodu nad Toczną przyjedzie ekipa Jutrzenki Cegłów.

26.09.21, 16:00 – Jartypory

Klasa A: Rywal Ruchna – ŁDK Łosice 2:3 (1:3)

Bramki: Mateusz Kowalczyk 19, Rafał Rostek 88 – Łukasz Naumiuk 22 k, Paweł Bartoszuk 28, Mateusz Weśniuk 43

Rywal: 1. Tomasz Dębski – 5. Karol Sapryk (50, 8. Dominik Polak), 4. Patryk Pikulski, 6. Szymon Gryglas, 26. Szymon Stępień (46, 3. Dominik Kocon, 75, 17. Marcin Gromek)- 33. Mateusz Kowalczyk (80, 2. Adrian Czuba), 11. Marcin Domański (55, 18. Piesak Krzysztof), 7. Rafał Rostek, 10. Michał Gryglas, 77. Arkadiusz Kałuski (55, 22. Kamil Chudzik) – 9. Maciej Mieszało (70, 66. Jakub Dębski)

ŁDK: 12. Piotr Jaszczuk – 15. Paweł Sawtyruk, 5. Przemysław Radziwonka, 6. Mariusz Szupiluk, 13. Jakub Głuchowski (46, 10. Jakub Podlipniak) – 11. Kacper Wyrzykowski, 31. Łukasz Naumiuk (80, 22. Kajetan Rosiak), 8. Dawid Ułasiuk, 4. Paweł Bartoszuk, 21. Cezary Chraszcz (65, 9. Maciej Szpura) – 7. Mateusz Weśniuk (60, 19. Kacper Chwedoruk)

Żółte kartki: Jakub Dębski 77 – Kacper Wyrzykowski 2, Jacek Izdebski 3 (na ławce), Dawid Ułasiuk 61, Paweł Sawtyruk 83, Maciej Szpura 90

Sędzia: Marcin Wojciechowski (Siedlce)