czwartek, 18 kwietnia 2024r.

100 meczów na 100-lecie #69: Podlasie Biała Podlaska – Orlęta Radzyń Podlaski (fotogaleria)

Bezbramkowym remisem zakończyło się derbowe spotkanie Podlasia Biała Podlaska z Orlętami Radzyń Podlaski.

Obie drużyny nie mogły skorzystać ze wszystkich zawodników. Podlasie pałało żądzą rewanżu za niedawną pucharową porażką. Orlęta chciały potwierdzić wysoką formę prezentowaną w meczach wyjazdowych.

Podlasie starało się od pierwszych minut przejąć inicjatywę. W 10 minucie Jarosław Kosieradzki nie potrafił zrobić użytku z niepewnego piąstkowania Roberta Nowackiego. Kilka chwil później Maciej Wojczuk dograł do Gabriela Mierzwińskiego, który nie zdołał pokonać golkipera gości. Orlęta próbowały się odgryzać. W 26 minucie Michał Nowak odbił strzał Arkadiusza Maja z rzutu wolnego, zaś po pół godzinie z niewielkim okładem Szymon Kamiński przestrzelił z dystansu. W końcówce pierwszej połowy przycisnęli bialczanie. Najpierw Nowacki odbił strzał Wojczuka, a następnie po stracie Mateusza Chyły piłkę przejąć Kosieradzki, zwiódł Kamińskiego i odegrał do Mierzwińskiego, który został spacyfikowany przez Pawła Czeladkę. Zdaniem gospodarzy atak Białorusina był niezgodny z przepisami, sędzia widział jednak tę sytuację inaczej.

W 55 minucie do najlepszej okazji doszła drużyna Mikołaja Raczyńskiego. Po centrze Kamińskiego z rzutu wolnego rezerwowy Damian Kołtunowicz trafił z głowy w poprzeczkę. W 59 minucie kolejnej dogodnej okazji nie wykorzystał Mierzwiński. W ofensywie Orląt sumiennie pracował Maj, ale doszedł tylko do jednej sytuacji strzałowej. Najskuteczniejszy strzelec radzynian główkował niecelnie po wrzutce Norberta Myszki. Podlasie odpowiedziało niecelnym uderzeniem Tomasza Nieścieruka. Na kwadrans przed końcem spotkania Nowacki bez problemów złapał piłkę po strzale Wojczuka. Czas uciekał, a Podlasie coraz bardziej naciskało. W końcówce piłek meczowych nie wykorzystali Marcin Pigiel (kapitalna interwencja Nowackiego) i Krzysztof Salak (golkiper Orląt po szczęśliwej paradzie został zaasekurowany przez jednego z obrońców). Skończyło się 0:0.

02.10.21, 15:00 – Biała Podlaska

III liga: Podlasie Biała Podlaska – Orlęta Radzyń Podlaski 0:0

Podlasie: 97. Michał Nowak – 20. Diel Spring, 4. Arkadiusz Kot, 15. Mateusz Jarzynka, 2. Krzysztof Salak, 3. Marcin Pigiel – 10. Maciej Wojczuk (87, 13. Paweł Zabielski), 77. Tomasz Andrzejuk, 8. Tomasz Nieścieruk, 99. Gabriel Mierzwiński (61, 6. Erwin Bahonko) – 17. Jarosław Kosieradzki (61, 9. Tomasz Tuttas)

Orlęta: 1. Robert Nowacki – 6. Pawieł Czeladko, 2. Mateusz Chyła, 23. Szymon Kamiński, 4. Norbert Myszka – 15. Karol Rycaj (46, 18. Mateusz Tarnowski), 8. Wahe Mnacakanjan, 17. Piotr Ćwik (58, 11. Piotr Kuźma), 7. Przemysław Koszel – 14. Jan Bożym (46, 19. Damian Kołtunowicz), 9. Arkadiusz Maj

Żółte kartki: Tomasz Tuttas 82, Tomasz Nieścieruk 85 – Wahe Mnacakanjan 44, Mateusz Tarnowski 72, Norbert Myszka 89

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)