Pucharowe potyczki na macie w Chęcinach

Pierwszy weekend października przyniósł młodym zapaśnikom WLKS Siedlce-Nowe Iganie wyjazd do Chęcin na zawody Pucharu Polski.

Przez dwa dni (2-3 października) trwała rywalizacja w III Pucharze Polski w zapasach w kat. kadeta – Memoriale im. Ksawerego Waliszewskiego. Zawody odbyły się w Chęcinach.

Do położonego 15 km od Kielc miasta, wybrała się dziewięcioosobowa reprezentacja WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Bardzo dobre wyniki zanotowały dziewczęta. Ich osiągnięcia przełożyły się na drugie miejsce w klasyfikacji klubowej. Siedlczanki ustąpiły jedynie reprezentacji Ukrainy. Na pierwszym miejscu zawody ukończyła Blanka Szczepańska w kat. 40 kg. Trzecie lokaty zajęły: Alicja Dobrowolska w kat. 43 kg, Łucja Korcz w kat. 53 kg oraz Wikoria Udenyi w kat. 69 kg. Piąta w kat. 43 kg była Zuzanna Konaszuk zaś dziesiąta w kat. 53 kg – Natalia Klimiuk.

Z zapaśników WLKS tylko jednemu udało się stanąć na podium. Był nim Mateusz Pudłowski, który okazał się najlepszy w kat. 110 kg. Piąte miejsce zajął Wojciech Urban w kat. 55 kg, natomiast na osiemnastej pozycji sklasyfikowano Franciszka Bareję w kat. 65 kg.

źródło: własne / sportzona; foto: podlasie24.pl