Remis w derbach z Podlasiem. Debiut nowego trenera dwójki (fotogaleria)

Remis w derbach z Podlasiem. Debiut nowego trenera dwójki

Rezerwy siedleckiej Pogoni zremisowały na własnym boisku z Podlasiem Sokołów Podlaski 1:1.

W kadrze rezerw na mecz z Podlasiem oddelegowanych było 10 zawodników z kadry II-ligowca. Swój pierwszy mecz po kontuzji rozegrał Eryk Więdłocha. Mecz z Podlasiem był również debiutem Przemysława Rodaka jako pierwszego trenera dwójki.

W 8 minucie przed szansą na gola stanął Maciej Kołoczek, ale główkował niecelnie. Dwanaście minut później Marcin Burkhardt uderzał z rzutu wolnego, ale wprost w bramkarza Jakuba Bielińskiego. Chwilę później Bieliński obronił strzał Miguela Lópeza z rzutu wolnego. W końcówce odsłony okazje mieli również Dominik Leszczuk i Bartłomiej Moch, który nawet trafił do siatki, jednak był na spalonym. Tuż po przerwie goście objęli prowadzenie. Cezary Mitas obsłużył Mateusza Omieciucha, który zmieścił piłkę w bramce Bartosza Klebaniuka. Po godzinie gry Podlasie mogło podwyższyć prowadzenie, ale Enrique Rojas Masip zmarnował doskonałą sytuację. Niespełna kwadrans przed końcem meczu po rzucie rożnym López najlepiej odnalazł się w szesnastce gości i wyrównał stan meczu. W 80 minucie z dystansu uderzał jeszcze Eryk Więdłocha, lecz ponownie dobrze w bramce spisał się Bieliński.

W Podlasiu wystąpili byli zawodnicy MKP Pogoń: Dominik Barciak, Jakub Bieliński, Jakub JopekDominik Krupa i Mateusz Omieciuch. Z kolei w biało-niebieskich zagrał były piłkarz klubu z Sokołowa Podlaskiego – Adrian Czerski.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie rezerwy MKP Pogoń rozegrają w sobotę 9 października o 11:00 w Przysusze z Oskarem.

03.10.21, 17:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

forBET IV liga: Pogoń II Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski 1:1 (0:0)

Bramki: Miguel López 76 – Mateusz Omieciuch 46

Pogoń II: 97. Bartosz Klebaniuk – 5. Maciej Kołoczek, 17. Przemysław Rodak, 18. Marcin Burkhardt, 16. Adrian Czerski (84, 15. Sebastian Szczepaniak) – 11. Wiktor Preuss, 21. Dominik Leszczuk (59, 99. Balázs Boda), 8. Miguel López, 32. Dawid Nojszewski (66, 22. Dawid Płudowski), 9. Michał Litwa (46, 77. Eryk Więdłocha) – 19. Bartłomiej Moch (76, 7. Jan Helak)

Podlasie: 1. Jakub Bieliński – 17. Dominik Krupa, 6. Dominik Barciak, 14. Fernando de La Flor – 13. Jakub Jopek (79, 4. Łukasz Parzonka), 9. Hubert Fabisiak, 19. Marcin Siedlecki (79, 20. Kamil Wójcik), 10. Alistair Selamolela – 8. Cezary Mitas (85, 15. Bartosz Kostrzewa), 18. Mateusz Omieciuch, 7. Enrique Rojas Masip (79, 11. Patryk Wyrozębski)

Żółte kartki: Dominik Barciak 23, Fernando de La Flor 25, Hubert Fabisiak 57, Jakub Jopek 62, Enrique Rojas Masip 65, Dominik Krupa 90+2

Sędzia: Michał Skolimowski (Siedlce)