100 meczów na 100-lecie #71: Tygrys Huta Mińska – Mazovia Mińsk Mazowiecki

Tygrys Huta Mińska - Mazovia Mińsk Mazowiecki

W drugim z półfinałów w ramach okręgowego Pucharu Polski Tygrys Huta Mińska na własnym stadionie przegrał z rywalem zza miedzy – Mazovią Mińsk Mazowiecki 1:2 i to drużyna Roberta Gójskiego zagra w finale rozgrywek.

Los skojarzył w drugim z półfinałów drużyny z sąsiednich miejscowości. Gospodarzem meczu był zespół Mariusza Sawy, którego siedziba mieści się pod Mińskiem Mazowieckim.

Pierwsza połowa była lepsza w wykonaniu Mazovii i to ona częściej gościła pod bramką Jakuba Kielaka. Na pierwszego gola kibice zgromadzeni na stadionie musieli czekać do 33 minuty. Wtedy Krystian Przyborowski zdecydował się na strzał z boku pola karnego i piłka znalazła się w siatce. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. Denys Daniuk dośrodkował z lewej flanki w pole karne, a Piotr Kowalczyk głową doprowadził do wyrównania. Tygrys mógł pójść za ciosem, lecz Kamil Panufnik uderzając głową minimalnie się pomylił. Gola do szatni zdobyła za to Mazovia. Szymon Staska po indywidualnej akcji nie dał szans na skuteczną interwencję Kielakowi.

W 51 minucie zespół gości osłabił Dawid Jabłoński, który obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego. Wydawało się, że osłabienie Mazovii wykorzystają zawodnicy z Huty Mińskiej, lecz ataki Tygrysa były bardzo nieskuteczne. Ze strony Mazovii nie było widać, że gra w osłabieniu, sama również mogła podwyższyć prowadzenie. Ostatecznie w pucharowych derbach zwyciężyła mińska Mazovia.

FINAŁ PP

Spotkanie finałowe odbędzie się w Mińsku Mazowieckim, a rywalem Mazovii będzie inny IV-ligowiec – Podlasie Sokołów Podlaski, które pokonało w Rudzie Płomień Dębe Wielkie 2:0. Pierwotnie mecz finałowy zaplanowano na 20 października, jednak prawdopodobnie spotkanie zostanie przełożone na świąteczny czwartek – 11 listopada.

06.10.21, 16:00 – Huta Mińska

PP MZPN: Tygrys Huta Mińska – Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:2 (1:2)

Bramki: Piotr Kowalczyk 34 – Krystian Przyborowski 33, Szymon Staska 45

Tygrys: 12. Jakub Kielak – 15. Patryk Kwaśniczko (84, 5. Jakub Pasik), 4. Kamil Panufnik, 3. Stanisław Dźwigała, 14. Dienys Daniuk – 13. Arkadiusz Cok (46, 19. Michał Mruz), 17. Konrad Biesiada, 9. Mateusz Bartoszewski (71, 6. Jan Mruz), 16. Piotr Kowalczyk (56, 8. Michał Koszela), 2. Jakub Staros (56, 7. Daniel Żurawski) – 20. Serhij Herasymec

Mazovia: 1. Dominik Pusek – 77. Ihor Krasznewśkyj, 11. Rafał Słowik, 42. Miłosz Górski (46, 4. Alan Grabek), 13. Michał Markiewicz (46, 31. Jakub Teodorski) – 80. Szymon Staska, 9. Adam Niemyjski (46, 15. Mateusz Pędowski), 5. Krystian Przyborowski, 8. Alan Gańko (46, 10. Wojciech Wocial), 35. Dawid Jabłoński – 19. Michał Bondara

Żółte kartki: Konrad Biesiada 11, Patryk Kwaśniczko 26, Mariusz Sawa 36 (na ławce), Jakub Pasik 90+3 – Dawid Jabłoński 26, 51, Michał Bondara 54, Dominik Pusek 72

Czerwone kartki: Mariusz Sawa po meczu (na ławce, za krytykę orzeczeń sędziego) – Dawid Jabłoński 51 (za drugą żółtą)

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)